Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 27

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Refleksje » KONSEKWENTNIE
KONSEKWENTNIE
Powiedzmy sobie szczerze, kolejno ludzie wyjeżdżają z Polski. Najgorsze pozostaje to, iż izolacjonizm zatacza coraz to szersze kręgi i tak naprawdę nie ma ludzi zainteresowanych tym faktem a to zdają się być bezwolnymi elementami gry politycznej.. oczywiście tego typu manipulacja wymaga wiedzy naukowej?

Przypominać tu fakt, iż politykiem pozostaje ten który troszczy się o dobro wspólne wszystkich Polaków - to aż nader skrajne bycie naiwnym. Przecież dyżurni satyrycy, których określa się jako "klakery" wystąpią przeciw każdemu kto dotknie drażliwych tematów...

Potrzeba Józefa Piłsudskiego a tak naprawdę sanacji, by usunąć ze sceny tych rozbawionych układem psucia norm moralnych.. jednak kogo mam na myśli, gdy myślę o świecie wartości?

Czy przemyślenia Józefa Tischnera?

Dla mnie własnie personalizm jawi się jako taka jaskółka na polskim niebie.

Czym jest personalizm?

To po prostu uznanie faktu, że istnieją jednostki które potrafią uratować społeczeństwo przed manipulacją.. oczywiście, ten kierunek zakłada wsparcie organizacji dla takich osób.
Można powiedzieć, że: kościół, politycy, naukowcy, organizacje społeczne? Jednak czy im nie przyświeca prywata i upodobanie w czynieniu niesprawiedliwości? Ustawienie tak by nie byli podejrzani jak załatwiają interesy - to pozwala im uniknąć konflikt z prawem. Bo sprawiedliwość musi być zawsze, ale gdy i ona utraci ducha na rzecz mamony?

Mamy więc w Polsce brak ludzi, którzy by zechcieli poświecić się na rzecz dobra wspólnego.. a tłumaczenie, że podczas wyborów wybraliśmy mniejsze zło - to dziś powinniśmy to przełknąć i rozpocząć edukacje podstaw parlamentaryzmu..

------------------------
myślę, że za nas tej lekcji nie odrobią.
Napisane przez Edward dnia grudzień 28 2013
Komentarze
#1 Edit

dnia grudzień 28 2013 13:51:58
zmusza do refleksji i przemyśleń...Smile

pozdrawiamSmile
#2 Insomnia

dnia grudzień 28 2013 14:16:46
Temat poruszony powyżej jest niezmiernie ważnym tematem. Niewątpliwie powinna rozwinąć się publiczna debata na ten temat, tak wiele się teraz mówi o manipulacji, tak wiele się o jej instrumentach wie ze źródeł naukowych, a tak mało trafnie potrafi zidentyfikować i przeciwdziałać. Oczywiście mówię tutaj o zjawiskach małych lokalnych instytucji, ale to od nich się zaczyna, bo to one są podstawową komórką całości. Bo ta wielka manipulacja odbywa się na poziomie polityki, gospodarki i banków centralnych w USA, Rosji i Chinach. Jednak moim skromnym zdaniem problemem współczesnego polskiego społeczeństwa jest brak świadomości, wiedzy oraz krytycznego myślenia w sprawach związanych z wyborami ( szeroko pojęta polityka) oraz rozlicznych problemów społecznych. Zgodzę się, że brak w naszym społeczeństwie ludzi, którzy uświadomią resztę i poprowadzą w dobrym kierunku. Pokażą, że edukacja jest najważniejszym elementem do zrozumienia otaczającej rzeczywistości. Wiedza, inteligencja i świadomość pozwolą na zrozumienie, że trzeba działać na rzecz społeczności lokalnej i całego kraju, że nie można siedzieć z założonymi rękami i być wygodnisiem, który tylko komentuje cudze wybory polityczne. Należy działać udzielać się, mówić głośno o tym, co złe i brać czynny udział we wszelkiego rodzaju wyborach. Nasze społeczeństwo nie ma takiej można by rzec świadomości, takiego pojęcia, że to do Nich należy władza to do ludzi należy moc rządzenia, bo to lud wybiera polityków, tak jak się udało licznymi strajkami i manifestacjami przekonać rząd o niewprowadzaniu acta, tak tez dałoby się przeforsować inne ustawy i decyzje. Tylko ludzie nie wiedzą jak wielka moc dżemie w ich decyzyjności, bo ogłupiani są płytką, plastikową rozrywką, bo to tylko by ich świadomość była uśpiona. Ludzie są również leniwi i z wygodnictwa wolą żeby było źle nich samemu ruszyć się z miejsca i zrobić coś dla siebie i innych- dla kraju. Niestety zbyt duży liberalizm powoduje, że od wszelkiego rodzaju wolności i swobód, ludziom miesza się już w głowie, łamią wszelakiego rodzaju kanony, normy i zasady, burzą porządek świata, a to będzie miało ogromnie skutki dla spadku wartości szeroko pojętej kultury i norm moralnych. Co do wyjazdów za granicę wielu rodaków powody są takie same brak chęci, do walki o godne życie w kraju o działanie w imię swojej przyszłości, ale przecież nic nie robiąc wyjechać jest, łatwiej, szybciej i taniej… Zdaję sobie sprawę, że to wszystko może brzmieć jak utopia i jest już za późno na tak wielką rewolucję społeczno –intelektualno-kulturalną, ale głęboko wierzę, że moje najmniejsze działania w tym kierunku są drogą w dobrą stronę. Na koniec również posłużę się słowami księdza Józefa Tischnera, który powiedział, że szczęście to czyste sumienie. Ja to czyste sumienie mam, bo wciąż nie poddając się walczę codziennie nie tylko słowem o kraj, w którym przyjdzie żyć kiedyś moim potomnym.
#3 Edward

dnia grudzień 28 2013 14:30:14
"A jednak można spójrz jak inni, nie w wiecznej kutni z beznadzieją, lecz jakoś lżej, jakoś płynniej przechodzić przez ten świat umieją..." - to cytat.

No więc właśnie możemy także w Polsce mówić i dzisiaj o podstawowych prawach a komentarz jest z tego typu.
Super.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety
Ból istnieje
Taka piękna
Ludzie z Alfa Centauri
okropieństwa