Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 31

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Proza » Baron Traum 13
Baron Traum 13

Z pewnością Szanowni Państwo domyślają się, że dziś wampiry nie ubierają się tak, by wszyscy o tym mogli wiedzieć kim oni są. Podobnie sprawa wygląda z środkami lokomocji..

Baron Traum potrafi zdobyć opiekę pięknych pań i być osobą chronioną przez system państwowy, bo potrafi nas zwykłych ludzi otumanić a jak podaje Beniamin Stokier on po prostu potrafi korzystać z nagromadzonej wiedzy przez tysiące lat. Ludzi, jakoby proszących się o wykorzystanie, zwabi na manowce i porzuci ich zwłoki jako ofiary okrutnego gwałtu. Policja nie potrafi zastosować nadzwyczajnego trybu, bo jest przecież demokracja i potencjalnie każdy człowiek ma prawa. Nie wolno stosować nadzwyczajnych środków, bez twardych dowodów.. baron zresztą doskonale zna metody działania policji. Potrafi także uruchomić do specjalnych zadań hrabiego Wlada Drakule, czy księcia wampirów Aleksandra Wija.. jednakowoż kto wie o nim, prócz Mikołaja Gogola?

Tymczasem powrócił do tej swojej Transylwanii i wydał specjalne prerogatywy, bym, i ja mógł udać się jego śladem.. czy utraciłem rozum dla rozwikłania tej zagadki - to dobre pytanie? Jednak co może robić samotny człowiek, gdy skończy 54 lata i nie jest już nikomu potrzebny...

Lansowany od wieków empiryzm cywilizacji europejskiej, jakoby zderza się z ową postawą wampirów, którzy to wolą poczekać i zobaczyć co inni ludzie zrobili w tym miejscu.. jeżeli to się opłaca, lub pozwala zrealizować jakiś cel to wchodzą w to z ogromną przyjemnością.

Przypomnijmy, że z tekstów źródłowych wynika wielkie doświadczenie wampirów a z drugiej strony nasza dziecięca ufność nowym wyzwaniom - to jakoby z góry możemy przewidzieć rezultat. Oczywiście stanowi to sekret postępowania i najwyższa półka dyplomacji.. dyplomacji która ma mnie zaprowadzić do jaskini wszystkich potworów i wyjaśni owe okropności, które doświadczamy w naszym życiu.

Moi kochani czytelnicy, mam nadzieje, że wybaczą mi i tym razem spontaniczną formę wypowiedzi i jakoby narrację z życia.

Napisane przez Edward dnia czerwiec 05 2014
Komentarze
#1 Edward

dnia czerwiec 06 2014 09:21:21
Uprzejmie dziękuje..
Wink
#2 jolanta michna

dnia czerwiec 09 2014 06:32:27
Przeczytałam z uwagą
Bardzo ciekawy tekstSmile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety
Ból istnieje
Taka piękna
Ludzie z Alfa Centauri
okropieństwa