Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Proza » BARON TRAUM 1

BARON TRAUM 1


Książe Wij przekazał plenipotencje dla barona Trauma i pozostawał w ukryciu aż do czasu..
stara łódź przez wieki służyła do przewożenia dziwnych ładunków a przecież ziemia o której należało zapomnieć, miała prawie mistyczną wartość dla całego rodu wampirów. Dlatego przewożono ją w skrzyniach a tylko Cyganie potrafili dochować tajemnicy i wiedzieli jak to zrobić.. ziemia narodzenia się ma właśnie taki odmienny charakter i inne miejsca porównuje się do niej, ale są zawsze mniej atrakcyjne?

Baron wiedział doskonale, że teraz żyje w piękniejszej krainie ludzi wolnych, ale zawsze ten zapach lasów, ziemi czy łąki.. upajają go wspomnienia lat dzieciństwa.

Po co rozmawiać z kimś kto nie przeżył nawet 300 lat, czy taka istota ma ową wiedzę retrospekcji i odnajduje sens w istnieniu o wiele wiele dłuższym? Tak to obserwacje wojen i te decyzje mordowania ludzi całymi milionami - to nazywają tylko statystyką? A on przecież tylko co jakiś czas potrzebuje krwi dziewicy.. pozostawia swołocz i cały brud świata, by kisł w swoim lęku przed władzą i sąsiadami takimi jak wszyscy. Brak refleksji i ich potrzeby są jakoby bezsensownym powtarzaniem. Zachłannym chamskim powtarzaniem od wieków tego samego rytuału życia, które wiekszość ludzi nie wyrużnia od zwierząt.. być może są dla siebie bardziej okrutni - to zamierzony efekt służby Belialowi. Owe monstrum karmi tylko cwane lisy a nie chciał myśleć o tym, jaki los przypada owej swołoczy???

Baron był tym zmęczony, nie potrafił od lat usnąć i czytał.. bardzo dużo czytał - to oczywiste, że książek.. prasa to tylko polityka i manipulacja obślizłe kariery ulubieńców mas a fe.

Dlaczego ofiara i jej oprawca tak doskonale wspołpracują ze sobą? Baron po wytropieniu pięknej kobiety i gdy ona miała coś w spojrzeniu - to wiedział, że to dziewica..

Był coraz bliżej upolowania tej słowiańskiej duszy a jak podają skrypty średniowieczne, dla mnichów.. nie należy z kobietą rozmawiać.. należy zbliżyć się i patrzeć.. wzrokiem przekazać komunikat, nigdy słowem. Baron nie cudzołożył, pozbawiał swoją ofiarę krwi.. przecież nie chciał jej zniewolić na całe życie? Chciał tylko krwi a wiedział jak skutecznie doprowadzić ofiarę w ustronne miejsce albo do swojej rezydencji - to jednak zmuszło go do uprzątnięcia ciała.
- Witam, zagadnął, co słychać w pięknym świecie?
Kobieta nie wiedziała co zrobić, była pierwszy raz w tak kłopotliwej sytuacji z wytwornie ubranym mężczyznom, który wszystko wiedział o niej i był tak dystygowany.. tak zdecydowany, że poczuła jak się rumieni.

Oczywiście ten ponsowy rumieniec upewnił barona, że to krew i to zażenowanie..

Poprowadził ją do swojej rezydencji, kanapa i fotele były wykonane ze skóry pomalowane na czarno i czerwono jak zastygła krew.

Baron zaproponował alkohol, ten oczywiście z najwyższej półki.. kobieta chciała się wtulić w fotel i powoli aczkolwiek niespodzianie zasneła.

Baron jeszcze tej samej nocy wywiózł ją swą limuzyną na łódź i gdy wypłynął w morze opciążoną kamieniem oddał naturze.. a gdy wchodził do portu.. po prostu wytarł usta - to było takie odruchowe a na jedwabnej białej chusteczce pojawiły się smuszki krwi.. następnie oblizał się i zaczął coś szepytać.

(Baron powraca, bo tego chce)
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!