Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Mrok » Nadzieja

Nadzieja

Nadzieja

(pamięci Emila Barchańskiego - najmłodszego
ze wszystkich ofiar stanu wojennego)


nikła nadzieja,
że nie wszystko
jeszcze stracone

jest życie... - i śmierć

płyniesz Wisłą
ze wzdętym brzuchem,
w barchanowej goliźnie...

nie chcę patrzeć Twoimi oczyma
widzę:
(- z- wierzę!) - Boga nie ma...

- jeszcze nie wszystko do końca stracone
(jest życie - i strach... - że to koniec)

stan wojenny 1982

Komentarze

 1. Spoks
  dnia luty 18 2016 13:14:10

  Wojna, rewolucja czy to inny przewrot "karmi" niewinnymi ofiarami.
  Tak juz bywa.

  Trzeba bylo wtedy w domu spokoknie siedziec

  A tak, coz...

 2. WIKTOR BULSKI
  dnia luty 19 2016 01:24:49

  Ewuniu! wolałbym np. juz wtedy - pisać - jak dziś, np. dla Ciebie i publikować na Wierszku.Oczywiście, były piękne tematy i piękne dziewczyny,ale najpierw musiało to złagodnieć i minąć, a ja - potrzebowalem się podleczyć.
  Mialem swoje radości rodzinne i troski,swoje miłości i podobania, a teraz - już tylko Ty. I otym - też są moje wiersze.Już śpisz, więc całuje ćie w twoim śnie.Ocknij się na chwilkę...Cmok.Dobranoc.

 3. Edit
  dnia luty 19 2016 12:21:03

  - jeszcze nie wszystko do końca stracone
  (jest życie - i strach... - że to koniec)


  Zatrzymał mnie Twój utwórSmileJest dojrzały i mądry...przemyślanySmile

  Tak czytam te Twoje utwory i podsumowałabym je że posiadają w pewnym stopniu taką wysoką kulturę osobistą której w obecnych czasach bardzo brakujeSmile

  PozdrawiamSmile

 4. WIKTOR BULSKI
  dnia luty 27 2016 03:12:48

  Boję sie ,ze po lekturze moich wierszy - nie do końca przypadkowych i po nie dokoća pprzypadkowym ich doborze do publikacji - możecie miec wrażenie, ze w okresie stanu wojennego - cokolwiek robiłem, że działlem, ze byłem - jakąkolwiek "opozycją". Co gorsza - można mieć wrażenie, że nie do końca świadomie - usiłuj się tak przedstawić. Taki ewentualny obraz - wynika chyba tylko z mojej chęci zaprezentowania wierszy, ktore mówią "o czymś".
  Nie mam chlubnych kart bohatera - choćby szeregowego pozytywisty- z okresu "stanu..."
  wprawdzie -nikogo nie zabiłem, nie donioslem, nie wsadzilę do więzienia, bo i - będąc aplikantem - nie mialem takich możliwości.Byc może - wiedząc sporo - sam nałożyłem sobie kaganieć, wiedząc, że tosię skończy, a ja "muszę przetrwać". W chorobie mojej - trwalem w ustawicznym przeświadczeniu - bardzo wyrażnego zagrożenia dla mojego życia. Nie dlatego - w Prokuraturze - mowilem kolegom, że Jaruzelski zmieni ustrój, i że czeka na zmianę moskiewskiej warty.To nie było popularne - i nie miał kto bronić. I nie byla to moja schiza.Można było mieć wrażenie, że byłem - nie tylko - wariatem, ale i zdrajcą- wobec siebie, swego honoru, kolegów, ideałow - i społeczeństwa. Nie byłem zdrajcą, lecz - tak naprawdę - przed samym sobą - tylko schizy mnie bronią.Czekam na ich spełnienie, choć wiem, biorę leki, choć wiem, ze to moja psychika zglasza zapotrzebowanie " na moją rolę" - aby nie popaść w ciemnosć.Choćbym - nie wiem jak się kreował - pamiętajcie: nie byłem bohaterem.Ale - żyję, jestem - i piszę.Czasem funduję piwo - lub kremowke, czasem - obiad. Czasem - ktoś mnie zaprosi, czasem ja.I szczęśliwy jestem, Ze to już nie ten czas, gdy - bronila mnie tylko moja wierna Schizofrenia i - ON.Teraz - już tylko przed nudą i - samym sobą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!