Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Proza » Grzędalska

Grzędalska

Kogut Drapigleb od pewnego czasu obserwował kwokę Grzędalską. A zaczęło się to z tydzień wcześniej, kiedy kokoszka Białopiórka wygrzebała soczystą dżdżownicę. Grzędalska dawaj w te pędy ku biednej kokoszce, żeby wzorem starej dobrej, kurzej tradycji odebrać zdobycz. Kogut musiał wkroczyć. Kwoka dostała dwa razy z dzioba i chcąc nie chcąc zrezygnowała z niecnych planów. Jak się wkrótce miało okazać, nie na długo. Sądząc, że jest sprytna, postanowiła mieć dwa wcielenia (Drapigleb miał ją na oku, więc trza było sie jakoś kamuflować). Zmieniała się nasza krnąbrna kurka w zwykłą kurę podwórkową o imieniu Szaronóżka. Zmieniała się, kiedy nie chciała być przyłapana w oryginalnym wcieleniu. Poprzysięgła zemstę Białopiórce i od tej chwili nie odstępowała jej na krok.

Po tygodniu Szaronóżka przypadkowo została sam na sam z kokoszką.
- Myślisz, że ten stary kapłon cię obroni? - nastroszyła pióra, żeby wyglądać groźniej. Zapomnij malutka. Nie gramy w tej samej lidze. Prędzej czy później dostaniesz porządnie w dziób.
Białopiórka oniemiała. Pomyślała, że może kwoka spadła z grzędy i stąd gada takie głupoty.
- Dobrze się czujesz kochaniutka? - spytała tak na wszelki wypadek.
- Spadaj mała wywłoko. Jesteś tu od niedawna, więc nie fikaj ze starszymi.
Kokoszka machnęła lekceważąco kuprem i już chciała odejść, kiedy nagle w trawie dostrzegła smakowicie wyglądającego robaka. Dziobnęła szybko, ale zanim zdążyła przełknąć łup, poczuła mocne uderzenie. To kwoka walnęła ją skrzydłem z całej siły i porwała robaka.
Na to tylko czekał Drapigleb. Podbiegł natychmiast i powalił Szaronóżkę na ziemię, zabierając jej zdobycz. Oddał kokoszce i zajął się złodziejką.
- Tak myślałem, że to ty Grzędalska - wykukurykał gniewnie. To było ostatnie ostrzeżenie. Teraz wracasz do starego kurnika. A twoje przebranie spalimy.

Grzędalska coś tam jeszcze długo marudziła pod nosem, ale nikt jej nie słyszał. Od dzisiaj będzie okupować najniższą grzędę w zrujnowanej szopie. Tak kończą oszuści.

Komentarze

 1. xena
  dnia marzec 06 2016 21:42:03

  Czuję się wyjątkowo zaszczycona twoją obecnością u mnie. Idealnie odgadłaś moje zamiary stworzenia kiczowatego kawałka. Masz jednak co nieco pod sufitem. Grin Następnym razem postaram się napisać coś krótszego, żebyś dotarła chociaż do 3/4 tekstu. aniolek.
  Nie do końca rozumiem, co ma poezja do prozy, ale pewnie nie jesteśmy na tym samym poziomie, choć rozumiemy to pojęcie całkowicie inaczej. Pfft

  Mimo wszystko widzę, że miałam rację z Szaronóżką i zrozumienie sensu poskutkowało właśnie takim komentarzem hahahhaahahahahahahhahah

 2. xena
  dnia marzec 06 2016 21:51:04

  W cudzysłowie moja droga... nie "w cudzysłowiu" Grin I jak to jest z tym poziomem? Grin

 3. Edit
  dnia marzec 06 2016 22:06:26

  No i doigrałyście się dostajecie tygodniowy ban skoro moje upomnienia nie skutkują. Do 13.03.2016

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!