Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Nadzieja » Marzy mi się...

Marzy mi się...

Marzy mi się być obok Ciebie,
byś tulił mnie zawsze,
wznosił ponad ziemię.

Marzy mi się, że Bóg nas połączy,
nam pobłogosławi,
założy obrączki.

Marzy mi się nasz piękny dom,
zwieńczony wzruszeniem
i poświęcony łzą.

Marzy mi się, matką zostaję,
mam piękne maleństwo,
przed sobą stos bajek.

Marzy mi się, z Tobą gasnę,
samemu ciężko żyć
i bezsens jest następstw.

Komentarze

 1. WIKTOR BULSKI
  dnia październik 05 2016 01:07:38

  Dobrze Kasiu, że zawalczyłaś o swoje. Bardzo spodobał mi śię Twój apel na shoutboxie - o opinię. Mamy prawo nie tylko publikować, ale również czekać na "osąd".
  Przed "odezwą" - chyba jako jeden z pierwszych - wiersz przeczytałem, a właściwie przeleciałem wzrokiem - i - nie zauważyłem w nim nic... - ani pomysłu, ani wykonania. Zaginął wśrod tych, Które wydały mi się doskonalsze, które trafiły w móje poetyckie preferencje. To były bardzo dobre wiersze. - Po za tym - bardzo łatwo nie zauważyc utworu - traktującego o tak bardzo "normalnych" - powszechnych - marzeniach. Świadczy to może o tym, że nie jesteśmy skłonni - pochylić sie nad człowiekim, gdy nie widzimy, że coś mu np. dolega lub - np. nie zniewala nas inteligencją czy urodą. Przyziemnośc - pozornie - nie zasługuje na uwagę. - Jednak -po Twoim apelu - powrociłem... - uważniej.
  Wiersz nie jest literacko doskonały, zmieniłbym to i owo... - Choćby szkiełkiem - chciałby błysnąć, by ktoś zauważył. Nie podoba mi się ostatni werset. Myślę, że Ty też nie jesteś z niego zadowolona.
  - A co mi się podoba? - Niewątpliwie dobry jest pomysł na wiersz - osadzony w tradycji - gdzie kazda zwrotka jest maleńką "całostką" - i w ramach przeciwienstwa retrospekcji - jest ilustracją marzeń, scenką - westchnieniem do losu, może do Pana Boga. W ramach całego wiersza - należy smakowac każdą z nich. Ja - miałbym satysfakcję - gdyby to byla modlitwa wprost. Potwierdza się, że dobrze operujesz anaforą. Gdyby to była modlitwa... - bliższa by była analogia każdej zwrotki - do powtarzanej (tak to nazwijmy) frazy np. Różańca, której piękno nie wynika z walorów literckich - lecz z tręsci pozapoetyckich, ktore nie każdy może zauważyć. Uroda wiersza (który modlitwą nie jest) wynika z treści marzen, których początkowo - tych treści - prześlizgując się po wierszu "raczylem" nie dostrzegać.
  Tak więc - dziękuję Ci Kasiu za apel, bo nauczył mnie - dostrzegać to, co zwyczajne,ukryte za niepozornym. - Przynajmniej tym razem. - I to - chyba - i Tobie i mnie- właśnie - tym razem sie udało.
  Pozdrawiam.
  Wiktor
  Ps. Przepraszam za rozpietość dywagacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!