Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Cierpienie » Niepoliczone

Niepoliczone

Niepoliczone moje dni,
które krzyżuje, plącze los.
Niepoliczone moje łzy,
które słowem wyciska ktoś.
Niepoliczone złudne uczucia,
niczym jad pieką i palą.
Niepoliczone złe znaki
wieżą Babel się stają.
Niepoliczone parawany,
jak mur grube i twarde.
Niepoliczone marzenia,
teraz są nic nie warte.

Moja sztuka i mój zamysł,
wiem, że masz to wszystko za nic.
Nie warto iść za ręce razem,
ja idę ze sztuką, Ty z pseudo obrazem.

Komentarze

 1. WIKTOR BULSKI
  dnia wrzesień 28 2016 18:31:47

  Zastanowiłem się głębiej nad dwoma ostatnimi wersetami. Wspólnota - jeśli nie krzywdzi - zawsze jest wiele warta.Warto w niej być i - nie rezygnując z siebie - wzajemnie się szanowąć. Nieidentyczność nie musi być powodem odtrącenia ludzkiej dłoni. Ale - może ja nie o tym.Ja - na Twoim miejscu napisałbym tak: nie idziemy całkiem razem,
  ja próbuję sztuki, Ty z "pseudo obrazem". Dobrze jest, gdy sztuka ludzi łączy, a nie powinna powodować odrzucenia. Czekam na Twoje komentarze - może np. do moich wierszy. Być może "coś jest na rzeczy". Być może trzeba Ci większej wiary (np. w siebie - lub być może w innych) - wiary,która daje odwagę.Odwaga i mądrość daje możliwość mówienia prawdy, uświadomienie prawdy - daje możliwość zrozumienia człowieka i - często - możliwość akceptacji.
  Pozdrawiam.
  Wiktor
  Ps. -pierwsze słowa ostatniej zwrotki ("moja sztuka"Wink - nie do końca mnie przekonują o szerośći, dla której być może zabrakło miejsca. Słowo "sztuka" - pojawia sie nagle i nie wiedzieć skąd.. Dlaczego masz "nihilistyczne" przekonanie o jego wartościowaniu Twojej osoby, jej przekonań, talentów i potrzeb? Być może o te wartości Tobie chodziło. Jeżeli Ty je cenisz- to być mogą docenione
  także przez innych. -Warto pisać... -nawet, jeżeli jeszcze nie jest to sztuką. Ważne, zebyś "szła z wiarą". Warto - czasami - pisać prawdę... - choćby to była tylko tzw. "Twoja prawda". Jedną z cech ludzkiego rozumu jest omylność. Wszyscy to wiemy, a czasami nie znajduje to zrozumienia. -Ale odrobinę wiary -trzeba mieć.
  Pozdrawiam.

 2. Edward
  dnia wrzesień 30 2016 22:12:11

  ciekawe ...

 3. Spoks
  dnia luty 09 2017 22:36:36

  Na-plus;
  Proponuję-dopisać-jeszcze-cztery-z\-tym-"Niepoliczone"wersy-jak-i-przykłady,-a-wyjdzie-pierwsza-wspaniała-dziesiątka-różańca
  Na-minus-natomiast;

  Nie warto iść za ręce razem,

  To-pojęciowy-idiom-i-gramatyczny-koszmar-zarazem.
  Czy-nie-brzmiało-będzie-ładniej-jak-i-poprawnie-np.
  \Nie-warto-iść-przez-życie-razem?\
  Tak-więc;
  Nie-ma-czego-liczyć,-jak-i-na-co-liczyć,-gdyż-samo-się-nie-"zrobi"..>spoks..>Smile

  Do-dzieła!.-Grin

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!