Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Blog » za późno (2)

za późno (2)

za późno

by pozbierać rozsypane pocałunki
odzyskać wykradziony czas
moich świtów i twoich zmierzchów

zamknięci w lustrze
nie chcieliśmy powracać
w rzeczywistość spraną do szarości

ostatnią tęczę zabrałam ze sobą
ale jeszcze dziś
astralnie przemknę Ceramiczną
by odetchnąć tym samym powietrzem

za późno
na odległość większą od bólu


Sekret

Komentarze

 1. WIKTOR BULSKI
  dnia marzec 26 2017 16:24:01

  Rozsypane pocałunki - kojarzą się wprost - z rozsypanymi rachunkami, z rozliczeniami - kto i co - mógłby i powinien, wykradziony czas - jest i straconym( bo bezpowrotnym czasem) ale i czasem ukrytym - itd. Aby "doczytać " Twój wiersz - trzeba znać Twoją dojrzałośc poetycką, aby - nie przelecieć jedynie po literach wyrazów. O ile , ktoś - mógłby prześlizgnąc sie jedynie po wierszu to wyrażne zakończenie musi powiedzieć mu: wróć!

  Przesyłam serdeczności.

  Ps. Czy Ceramiczna jest dla samego wiersza istotna? - nie umiem jej jakoś szczególnie odczytać. Chociaż... - może - ale ja - muszę być chyba całkiem walnięty. Może uliczka powinna być bardziej uniwersalnie wymowna...Może (sorki) - "Przemysłowa"...- w tym są stare klimaty i nie tylko.

 2. Sekret
  dnia marzec 26 2017 16:41:31

  W Warszawie jest ulica Ceramiczna i dla mnie ma ona znaczenie , hmmm cóż mogę dodać? To jest jak powrót do miejsc, do chwil które miały i mają wciąż zakamarek serca na własność, dziękuję Wiktorze

 3. Edit
  dnia marzec 30 2017 09:17:09

  Nigdy nie jest za późno...Wink

 4. Sekret
  dnia marzec 31 2017 07:19:56

  Edytko...na wspomnienia nie jest za póżno, na zmiany niestety nie zawsze jest odpowiednia pora Grin, pozdrawiam

 5. Edward
  dnia kwiecień 21 2017 17:03:15

  a więc ...
  wszystko tak jest?

 6. WIKTOR BULSKI
  dnia czerwiec 23 2017 09:55:48

  "Ceramiczna" - nabrala i dla mnie znaczenia wspomnieniowego, choć pewnie na innych postawach.Mozna ją dość dowolnie odczytywać. Jak dla mnie - zaklęte w niej śą osoby, wydarzenia i wiersze. -ale i twoja ceramiczna - zyskala w moim odbiorze na klimacie, a jednoczesność świtow i zmierzchow- znakomicie lokuje nas w czasie i miejscu, uruchamia wyobrażnię i w jej wspomnieniach - sytuuje Peelkę i ćzytelnkow.
  Pozdrawiam serdecznieSmile)

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!