Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Blog » na rozstaju wybierz moją drogę

na rozstaju wybierz moją drogę

jesteś jedynym panem żalu w sercu
po nocach które nigdy się nie zdarzą
wciąż więdną kwiaty na ślubnym kobiercu
mrą obietnice składane ołtarzom

czy kiedyś jeszcze gwiazda nam zaświeci
blaskiem otuli dusze uczuć głodne
byśmy wyjść mogli pragnieniom naprzeciw
gasząc tęsknoty uczuciowym ogniem

zaniosę prośby do piekła i nieba
by los połączył do cna rozstaj drogi
niech nie śpi diabeł bóg przestanie drzemać
byśmy we dwoje mogli w szczęściu brodzić


Sekret

Komentarze

 1. Edit
  dnia marzec 30 2017 09:14:31

  Piękny utwór...Smile

 2. Sekret
  dnia marzec 31 2017 12:22:02

  dziękuję Edytko za odwiedziny i czytanie, pozdrawiam

 3. WIKTOR BULSKI
  dnia maj 14 2017 17:44:35

  Sekretko! - Edytka napisała krotko, ze piękny. - i ja tak uważam - i powiem, że bylby to jeden z najpiękniejszych utworow o tęsknocie i zalu, jakie zdarzylo mi się czytać, gdyby nie to, że w wierszu lekką ręką zafundowałaś kilka wersetów, ktore - przynajmniej mi - wydają się nierozważnie napisane - jako przemawiające do kazdego czytelnika, ale - dla miłośnika poezji są troszkę zbyt staromodne, tracają o znane poetyki, ktore wprawdzie - należa do Ciebie, ale... - nie tylko do Ciebie. Nie są to zwroty - tylko i wyłącznie Twoje. Mam wrażenie, ze w tego rodzaju poezji - są zbyt oczywiste - za malo indywidualne (co nie znaczy, że przez Peelkę nie odczuwane).W pięknym - na prawdę pięknym wierszu, który napisalaś - nie możesz pozwolić sobie nawet na odrobinę łatwizny, bo szkodziśż całemu utworowi. Zal, aby tak głęboki żal i tęsknota - nie zaowocowala dopracowanym indywidualnie wierszem, przez poetkę, obdarzoną Twoją wrażliwością.Wrażliwość Twoja - najwyższego lotu i posiadanie duzych umiejętności - oraz wysokie walory wiersz - powinny skłonić Cię - do wnikliwego przeczytania całości. Wiem, że celowo nie kusisz się na żadną innowacyjność, ze chcesz - w tradycji (uświęconej i pięknej) - ale - przynajmniej ja - chcę podziwiać tylko Ciebie i twój wiersz - jako budujące tradycję, a nie znane nam jakby ścieżki..
  Pozdrawiam i całuje Cię serdecznieSmile.
  Ps. konkrety na pryw. - za chwilke, bo żal , aby tak piekny wiersz pozostawić z nutkami obniżającymi walor wiersza - jako przekazu tego, co naprawdę indywidualne i bolesne.

 4. Edward
  dnia maj 15 2017 13:39:42

  Gdyby w szczęściu można brodzić?
  Motyw, jak z Pieśni nad Pieśniami... Sonety do Laury i Bolesław Leśmian...
  Nie mam wiedzy takiej jak Wiktor, odbieram osobiście i coś mnie nastraja, coś przypomina o planach.
  A więc, ten wiersz ma ów niepokój tajemny ...

 5. wojciech53
  dnia maj 17 2017 04:37:15

  Piękny 11-zgłoskowiec

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!