Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Blog » z nadzieją

z nadzieją

spadają senne krople z nieba
żadnej los w drodze nie zatrzyma
nieśmiało zieleń stroi drzewa
i jeszcze raz się kończy zima

znów nieobecność ci wybaczę
a sny się spełnią tuż za progiem
zanim w zwolnionym kontredansie
suknia opadnie na podłogę

wzrokiem dotykasz więc nie pytam
pocałunkami kreśląc mapę
dlaczego żalem musi świtać
chwila za którą sercem płacę

Sekret

Komentarze

 1. Menkas
  dnia kwiecień 13 2017 20:34:10

  Ogrzewa serce, sprawia że się uśmiecham. Wróci, zobaczysz! Zawsze wraca. Ha

 2. WIKTOR BULSKI
  dnia maj 19 2017 22:27:48

  Chociaż nie jest to utwor, z rodz. "wiersz akcji" - i dużo w nim nastojowej refleksyjności, to - najbardziej przemawia do mnie naturalistyczna scenaka z suknią opadającą na podłogę ( nawiasem mówiąc - tuż po minięciu progu) i to silne, odczuwalne dotykanie wzrokiem. To - moim zdaniem - bardzo mocno i naturalistycnie przemawiające punkty - doskonalego refleksyjnego i nostalgicznego trochę wiersza. Calość : oczywiście - bardzo duży (męski) PLUS.
  Pozdrawiam Basieńko Smile

 3. Spoks
  dnia lipiec 09 2017 16:43:10

  Na wstępie, nim co pomieszam, muszę poiwiedzieć, że niebywale zachwycił mnie ten wiersz a zwłaszcza druga i trzecia strofa.
  Pierwsza zresztą też jako swoiste preludium, wstęp, wprowadzenie.
  Bo też, świat a tym bardziej życie na nim wbrew pozorom przewidywalne jest tak i dalekie od jednostkowych oczekiwań, ideału...doskonałości.
  Na ogół, dla każde z nas, poza jedynie szarą codziennością, patyną i rutyną z nader rzadka tak i niespodziewanie nadarzają przychylne, sprzyjające warunki, okoliczności czy też sytuacje warunkujące diametralną odmianę losu tak i poczucie szczęścia.
  Dlatego też;
  Zawsze, ale to zawsze warto z nadzieją czekać!
  Na wiersz taki jak i na cud.

  BrawaNa koniec dołączę jeszcze adekwatne w temacie cytato;
  ...i pozdrawiam. Smile
  "Oczekiwanie na szczęście jest motorem ludzkiego życia" - /zdaje się, że/ Antoni Makarenko

 4. Sekret
  dnia lipiec 10 2017 01:30:50

  Dziękuję wszystkim, Menkas miło że mnie odwiedziłeś, Wiktor - dziękuję za to że ciągle tu jesteś, Spoxik Wink)))) szooook a Ciebie się niespodziewałam więc tymbardziej mi miło

 5. WIKTOR BULSKI
  dnia lipiec 15 2017 09:42:57

  Basięnko! - dobra - barzo dobra - nastroowa poezja - a=za kazdym raze porfi przemowić inaczej. Dzisiaj - nawet ta opadająca suknia - wpisuje sie w atmosferę przełamaną żalem jakimś, może oczekiwaniem - za ktore płacisz jedynie sercem płaczący i pełnym czasami smutku. Wieczna jest w Tobie tęsknota. Dziękuję - jako czytelnik oczywiście - za ten wiersz i jego klimat, który zawsze się bedzie odnawiał i - za kazdym razem - przemowi troszczkę inaczej. - ten wiersz- tak jak wiersze Wojciecha - daleki jest od zgielku poetyckich portali, nie błyska żadnym fleszem, nowinkami czy literackim chwytem, ale - naprawdę buduje nastrój - i przemawia tym, co wpisane jest w naturę Peelki - bliską kazdemu wrażliwemu czytelnkowi.
  Puśc coś jeszcze - wlasnie z dala od zgielku, z dala od handlu slowem - bezpośrednio dla Twoich odbiorcow.
  Buziaki i pozdrowieniaSmile

 6. Sekret
  dnia lipiec 16 2017 18:07:58

  SmileSmileSmile dziękuję Wiktorze, ok poszukam czegoś

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!