Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Refleksje » pustka

pustka

przychodzę porozmawiać z tobą
poprawić szal na ramionach a może tylko
odwrócić kartkę w albumie

przychodzę jakbym miał więcej praw
do twoich ust piersi czy ud
niż ten lub tamten

przynoszę słowa
i ślinę na końcu języka
wywracam kieszenie na drugą stronę
czekam aż się zdecydujesz

na pustkę
która rozpycha się
w łóżku

Komentarze

 1. WIKTOR BULSKI
  dnia maj 14 2017 11:33:06

  Chociaż bardzo szanuję Twoje liryki, lekko zmyslowe, pełne nastoju zmieniającego się z porami roku - i zawsze - z ukochaną, a niektore z nich - podziwiam, to z radością witam nową (przynajmniej na Wierszku nową) twoją poetykę. Przynajmnie czasem - trzeba "rzucić" coś trochę innego, bo doskonałość Twoja przestanie być zauważana.
  Wiersz jest dojrzały - i podoba mi się bardzo - aż do ostatniej zwrotki. Tak jak zawsze - piszesz bez nachalności, delikatnie - choć w odmiennej konwencji.
  Końcową zwrotkę - chcialbym jednak oprotestować. Twoje wiersze - czytam już przez znajomość delikatności i uczuciowośći z wcześniejszych lektur. Wydaje mi się, ze peel - został okaleczony i Okrojony - do postaci - jakiejś pustki.. Może - sam sobie stawia zarzuty - i autor może wie lepiej i więcej - dokladniej - o duszy i postaci peela. Ale - peel - z twoich wierszy - już został wcześniej - zaklasyfikowany - jako delikatny, zmysłowy, kochający, tęskniący - Romeo. Peel - w świadomości czyytelnikow (przynajmniej mojej świadomości) - już bardzo mocno zaistniał, i odbiorca ma konkretne oczekiwania. Owszem - pragnę nowego - ale ciągle Romea. Jak James Bond - może się sprawdzić filmowo - jako np. niedramatycznie obojętny na uroki kobiet?
  Gdybyś chcial napisać na potrzeby czytelnka takiego jak ja - to może - jakoś tak(sorki): "na pustkę - kochającego faceta/ ktora rozpycha się w łożku/

  ale - to już inny wiersz. -Przeczytalem kolejny raz (już po napisaniu wcześniejszych słow) - i może dostrzeglem nawet - dylemat (dramat) Peela. -Imyślę, że albo Autor okalecza Peela - do postaci jakiejs pustki, albo sam Peel - dostrzega swoje rozczarowanie ( zawiedzenie się na samym sobie). Wiersz - zagadkowy!
  Pozdrawiam serdecznieSmile
  Ps. poczatkowo tę "pustkę" odbieralem trochę przez pryzmat jakiejs skrępowanej kokieterii czy zamierzonej względem siebie brutalności, ale to chyba zły trop.wydało mi sie lekko chybione. Może to pustka jednak,ktora wkradla sie na pokoje - mimo troskliwego poprawiania szala, mimo kart - w albumie...

 2. Edward
  dnia maj 15 2017 13:24:49

  Jakby to z mojego życia... No dobre.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!