Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Blog » Gusta

Gusta

Taka epoka, że trudno rozeznać co jest ważne teraz dla ludzi... być może są tylko marzeniem i może ich nie ma?

A gdy spotykasz osobę którą chcesz kochać - to okna ma inny pomysł na życie i nie chętnie poszłaby z tobą.


Więc brniemy przez owe przeciwności i im więcej mamy ideaów, owych marzeń o tyle nam trudniej żyć... wyzbycie się nadziei to śmierć? A gdy złowimy, albo zostaniemy złowieni przez świat bez owych wartości - to wygraliśmy....?


Wyzbycie się empati jest niemożliwe, jednakowoż można nienawiść mieć w sobie i pogardę do człowieka. To filozofia praktyczna i wystarczy troszkę wiedzy a nie dużo, i możemy realizować się w tym świecie... tyle idiotów czeka na to, by być poprowadzonym? Do tego potrzebna jest ideologia a i własna motywacja... może religijna, albo anty religijna.

Znaleźć człowieka ową bratnią duszę.

Zapewne łatwiej na drodze ku złu, bo odwieków chętnie nią podążają ludzie a stworzenie demokracji i jednoczesne zdyskredytowanie myślenia, co ma miejsce w mediach... chyba przekreśliło drogę opartą na mądrości?

Więc zapytaj serce, czy masz przyzwolenie na kroczenie drogą ludzi niegodziwych? Jeżeli nie to umieraj, bo ono pęknie z rozpaczy...


Ksiąg nie brakuje o umotywowaniu dla wyszukanego bycia człowiekiem pozbawionym skrupułów ... potrzebne jest przyjęcie tego sercem, albo talent wrodzony?


Dawniej myślano, że służba złu to coś strasznego... nie? Być może już wówczas, gdy ktoś bił słabszego ... już wówczas bali się ludzie być następnym zgnębionym? I praktyczne uznanie dla siły stworzyło człowieka pragmatycznego...
Nie warto ryzykować!
Pragmatyzm mamy więc: uczonych, polityków i biznesmenów a religia? Lepiej kierować drogim autem
, aniżeli starym rowerem, lub pieszo...
No więc właśnie...

Pragmatyzm w religi nakazuje także wybór drogi opartej na owych lansowanych i podziwianych zasadach...

Tak więc, gdy myślisz o naprawie tego świata w oparciu o Dekalog - to musi być spostrzegane, jako coś dziwnego i nienaturalnego a i pozbawiona taka droga owego pragmatyzmu jest skfalifikowana, jako utopia. Chcę powiedzieć, że to największe zwycięstwo ludzi wyznających pragmatyzm nad ową drogą życia, którą podążał Mesjasz.

Lansowana droga odniosła liczne sukcesy, ale jako kłamstwo nie może zwyciężyć ... owej prawdy o Mesjaszu, który jest w spotkanym człowieku.

Prawdą jest, że ludzie mają przetrącony kręgosłup moralny przez owe systemy, które zapomniały o Niewyobrażalnym Bogu, albo świadomie wybieramy zniewolenie!!!
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!