Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Refleksje » [pomiędzy uczuciami]

[pomiędzy uczuciami]

tak piękny poranek
a jednak
czymś skażony

dałabym sobie
serce wyrwać
żeby zrozumieć

gdzieś pomiędzy
zaskoczeniem
a strachem

miłością
a pożądaniem

stoję zawstydzona
w głębokiej kałuży
udręczenia


Klaudyna

Komentarze

 1. WIKTOR BULSKI
  dnia czerwiec 15 2017 20:08:09

  Klaudyno! - witaj po dlugiej nieobecności. - cięszę się, że jesteś.
  Wiersz bardzo interesujący, przykuwa w zastanowieniu.Dużo w nim - pozornie nieemocjonalnego oglądu peelki -względem siebie. Co widzę? -Jak w tytule: emocje, uczucia i międzyuczucia. Emocie i międzyuczucia - napływają kolejno ze zwrotkami, z ktorych każda jest małą stacją do zatrzymania.Coś jak droga krzyżowa.Ostatnia zwrotka - podbudowana wcześniejszymi - sprawia, że widzimy postać zawstydzoną, w kałuży niemal krwi.ta krew- okazuje się jednak - tylko żwyczajnym udręczeniem.
  Opis- we wprawny - doskonaly sposob prowadzi Czytelnika po pozornie beobrazowej krainie emocji.Nie sprawiasz wrażenia osoby udręczonej.Świadomie p rzedstawiasz Peelkę, jako tę, ktora zanurzona we wspólczesności - wciąż jest w krainie potomkow Dawdia- w czasie Ukrzyżowania.To taka moja opowieść o Autore, Peelce i o sobie - rezultacie mojego odbioru - twojej historii - czy opowiastki.
  Pozdrawiam serdecznie, dziękuję za moje zanurzenie się - calkiem we wspólczesnośći z jej nowoczesną poezja i tradycją tysiącleci.
  Smile
  Ps. Jestem przekonany, ze nie tylko ja - czekam na jeszcze.

 2. WIKTOR BULSKI
  dnia czerwiec 17 2017 01:38:49

  Dziwne, nie widzę związku między moim wcześniejszym kom. ,a wierszem.-Czyżbym mial aż tak dziwnie oderwany i chwilowy odbior?
  Ciekawa, dość abstrakcyjna "technika" tworcza, zwlaszcza z odniesieniami do ludzkich odczuć i psychiki.

  Chyba nic sie w wierszu nie zmieniło... - Aż taki jestem porąbany? sam nie wiem...
  Ten wczesniejszy kom. - pasowalby mi mniej więcej, gdyby w przedostatniej zwrotce - było:"poświeceniem/ a pojednaniem". - ale to chciejstwo i gdybanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!