Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Miłość » Rosa

Rosa

Przekwitłe nadzieje
opadłe z liści.
Płatki westchnień
zwiędłych,
pomarszczonych,
zbladłych.

Już bez uśmiechów
przypadkowych.
Bez czułych spojrzeń
w przeszłość
z pół otwartymi ustami.

Czas zdmuchnie
chwile przepadłe.
Zapach ich jeszcze
tak bliski,
tak rześki.

Już dobrze,
cichutko.
Wilgoć strącając jak rosę
otwórz oczy
zapomnij.
Do kolejnej wiosny.

Komentarze

 1. WIKTOR BULSKI
  dnia lipiec 01 2017 12:16:11

  Myślę, ze wyczuwam i rozumiem przekaz i jego klimat. Troszkę, mam wrażenie jednak, ze Peelkę czuję dośc po wierzchu, bez dogłębności. Może to moja jakaś niska wrażliwość, może zamysl Autorki aby odczuciami i emocjami Peelki nie epatować i nie posługiwać się nadmiernym Jej zrozumieniem. Nowoczesny przekaz - nie musi posługiwać się milczeniem o emocjach, bo my - wspolcześni i dawniejsi - jednak jesteśmy emocjonalni. Jeśli nie sięgamy po lekturę naukową - tylko po poezje - to wlasnie dla ukrywających się w niej emocji, lub dla odnalezienia tego, co jeszcze w nauce nieopisane.
  Jeżeli nie umialem jedynie odnalężć siły ukrytych emocji - proszę o głosy prostujące, na wskaznia, że mylę się. Jesli sila wiersza są wartości przeze mnie nie zauważone - prosżę Czytelnkow lub Autorkę o naprowadzenie.Wdyskusji prowadzonej z szacunkiem i dobrą wolą - zwykle zwycięża prawda.
  Wiersz - nie jest zły, nie gorszy od wielu publikowanych rownież drukiem na pewno jest wierszem przemyślanym i niegłupim. Moja powściągliwość w pochwalach wynika niestety mojego upodobania do innej może poetyki i większej poetyckiej emocjonalności.
  Pozdrawiam serdecznie i zachęcam wszystkich do publikacji i komentowaniaSmile

 2. Beata Cichocka
  dnia lipiec 02 2017 22:59:43

  Dziękuję za pochylenie się nad "Rosą" komentarze zawsze są cenne.
  Nie jestem "fachowcem" w pisaniu wierszy. Popełniam je z rzadka, ale za każdym razem w silnych emocjach.Jedynie one
  są w stanie ku poezji mnie popchnąć. Może odbiór jest właściwy.Kazdy znajduje dla siebie to czego szuka i jesli cokolwiek skłania go do zatrzymania się na chwile i jakichkolwiek przemyśleń,to przecież musi wywierać jakiś, choćby niewielki efekt motyla i nie wiadomo kiedy,ale kiedyś na pewno znajdzie w jego życiu jakieś odzwierciedlenieSmile. A tak na marginesie: pisząc ten wiersz marzyłam o wyciszeniu emocji, które mną targały. Stad pewnie taki jest jego odbiór. To tyle jesli chodzi o to co autor miał na myśli. Wink

 3. WIKTOR BULSKI
  dnia sierpień 27 2017 18:38:19

  Powróciłem do wiersza po prawie dwóch miesiącach. lubię emocje silne, dośc gwaltowne, trochę - niekiłznane. Wiersz jest bardzo dobrze napisany, czuje sie i klmat i temperaturę emocjonalną. ale - jak na moje upodobania - to ja potrzebuję pustynnego pragnienia i spiekoty, albo piorunujacej burzy.W wierszu - odnajdujemy rzeczywiście proby stonowania, wycisenia emocji. Bdb. przekaz.
  Beatko - pozdrawiam jeszcze rażSmile

  Odwiedzaj! - wracaj! - Pa.

 4. Herpes
  dnia sierpień 28 2017 01:56:51

  Podoba mi się wiersz i jego klimat.
  Brzmi bardzo świeżo, ale najbardziej podoba mi się to ,że mogłam poczuć nastrój autorki.
  Pozdrawiam

 5. Beata Cichocka
  dnia sierpień 31 2017 20:21:26

  Wiktorze,Herpes,bardzo dziękuję za miłe słowa.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!