Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Blog » Poskładaj mnie...

Poskładaj mnie...

Poskładaj mnie
w jedną całość,
gdy całe ciało
będzie cierpiało.

Poskładaj mnie
dziś pocałunkiem,
bo miłość nie jest
żadnym frasunkiem...

Poskładaj mnie
gdy serce się kruszy,
gdy będzie smutne
i mocno wzruszy.

Poskładaj mnie
subtelnym szeptem...
tak będzie piękne.
Kochaj dziś, wiecznie!

Katarzyna Kaźmierczak

Komentarze

 1. WIKTOR BULSKI
  dnia lipiec 01 2017 11:39:00

  Pierwsza zwrotka Kasiu - z podobaniem i w sam raz. Druga i trzecia - gorzej, poszlaś w latwiznę, zastosowałaś "ucieczkę do przodu" - w latwy rym, a on sam - nie czyni jeszce dobrej poezji. Czwarta zwrotka - znowu ok. Dla całości na mocny plus - to jasność przekazu - jako jego czytelność(zrozumiałość) i wymowa w sferze "psychmoralnej".
  Całośc dotychczasowej Twojej twórczości - jak i tego wiersza - podsumowalbym stosując w dużej mierze słowa z Twojego utworu:
  Poskladaj mnie
  subtelnym szeptem...
  - Tak będzie piękne.
  Kochaj dziś, wiecznie!
  - to co prawdziwe i szlachetne.

  Pozdrawiam serdecznie (Smile)

 2. WIKTOR BULSKI
  dnia lipiec 01 2017 19:16:24

  Po głębi wiersza "bialy Kruk" - poznanej dzieki Twojmu wyjaśnieniu - obawiam sie, ze zwrotki drugiej i trzeciej - moglem stanowczo nie docenić, i że to ja poszędlem w latwiznę płytkiej interpretacji. Wiersz - niestety - skonstruowany (napisany) jest w taki sposob, że latwo Autorce przypsywać plytkośc wiersza, a trudniej - podlożyc prawdziwe wartości. Pozorna być może nieudolnośc drugij i trzeciej zwrotki - sklania do skwitowania, że Autorce się trochę nieudalo napisać dojrzale. Obawiam sie, ze może nie ja jeden - uleglem wlasnej latwiżnie. Niemniej - poslugiwanie się "nieudolnością" bez zasygnalizowania jakiegoś świdomości swojego pisania - grozi takimi pulapkami zlego odbioru - zwlaszcza, gdy ciągle pamięta ktoś - jak mu sie zdawalo - niopierzoną poezję piszącej. Prostota wypowiedzi - w moim przynajmniej odbiorze - zabila jej treść.
  SerdecznościSmile)

 3. WIKTOR BULSKI
  dnia lipiec 01 2017 19:31:40

  Myślę, ze powinienem nauzyć się twojej wrażliwośći, ale - obawiam się, ze nie wszyscy będą chcieli nauczyć sie Twojej poetyki. Jej "zwyczajność" nie sklania nas do szukania głębi- jak w przypadku wierszy - sygnwanych nowoczesną formą, ktore - od początku kreślą sie dla odbiorcy do odczytu - nie wprost, czasem - wręcz - jak zagadka. - Myślę, ze osoby nie przyzwyczajone, nie nauczone do emocji w wypowiedziach - wprost, w doslownym znaczeniu - mogą mieć tendencję do "olewki". Powinnaś to chyba przemyśleć . Potrzeba w poezji jakiejs tajemnicy,muślinu - za doslownie - jeśli nie ma to być np. szokujące - też nie zawsze się sprawdza.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!