Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Co najczęściej uaktywnia twoją wenę twórczą?

Miłość

Tęsknota

Gniew

Szczęście

Smutek

Nuda

Chęć stworzenia czegoś nowego

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Fotograf Kartuzy
-Scrapki
Aktualnie online
Gości online: 53

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,116
Najnowszy użytkownik: Soul000

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Blog » pozostałaś tylko w snach
pozostałaś tylko w snach
obok mnie gdzieś przemknęłaś jak wiatr
jak ten szkwał który serce mi skradł
znikłaś będąc mi bliska
bez adresu nazwiska
by cię znaleźć przeszukam cały świat

tam gdzie cisza jest sen czasem łzy
tam wędrowcy są tacy jak my
wokół jesienna plucha
choć ty milczysz ja słucham
wyobraźnią ubarwiam szare dni

wciąż bez planów bez map i bez dat
jak skazańcom ucieka nam czas
los uporem wręcz wkurza
w głowie trwa zmysłów burza
piorunami ciskając raz po raz

i już nie wiem czy widzę czy śnię
gdzie granica jest jawy ze snem
byłaś piękna jak w micie
ogrzewałaś znów życie
tam przedwczoraj widziałem znowu cię


Sekret
Napisane przez Sekret dnia lipiec 17 2017
Komentarze
#1 Resor

dnia lipiec 20 2017 10:30:56
Uwielbiam twoją twórczość Smile Cieszę się zawsze gdy coś opublikujesz Smile Wiersz jak zwykle super - najbardziej podoba mi się: "gdzie granica jest jawy ze snem" Smile
#2 WIKTOR BULSKI

dnia lipiec 21 2017 16:48:05
Fantastyczny wiersz... - a jeszcze lepszy - wymarzony jako piosenka. To się aż doprasza o gitarę i śpiew.
Znakomita dynamika utworu - postala przez zastosowanie ciekawej sylabistyki (9,8,7,6,10)oraz b. umiejętne operowanie rymamiżeńskimi i męskimi( b tak to się chyba nazywa) - odpowiednio do ukladu wiersza.
Dam ći - publicznie dobrą radę. Budka suflera - lubliniacy - już dawno nie mieli wielkiego Hitu. To jest napisane dla nich, a Cugowskiemu - melodia podłoży się sama. Trudno przebić sie do gwiazd, ale piosenka - znakomity wiersz zresztą - może ich sama przekonać.
GratulujęSmileSmileWink
- to tyle nieklamanego aplauzu dla Twojego - nowego dla mnie kroku na poetyckiej niwie.
I odrobina polemiki z niezauważonymi zresztą malkontentami z pod znaku "Pani Profesor polnistyki z podstawowki" - z lat sześćdziesiątych zresztą" - (z całym poszanowaniem dla filologow i Nauczycieli z podstawowek epoki tworzenia zrębow kultury) przepraszam.- Zauważyć można dwa nibymankamenty. w wersecie końcowym - dla zachowania sylabistyki i być może aby unknąć powtorzeniaurzylaś terminu "znowu", choć w wierszu - lepij czytaloby się "znów". - ale - w piosence - kakofnia troszkę - zupelnie zanika.A to tekst - pisany na absolutny, melodyczny Hit z samego szczytu - a nie tylko na znakomity wiersz.
I druga sprawa: termin "zniklaś" - absolutnie z żywej polszczyzny - i - choć nie wiem, czy prawidłowy (bo może jescze nie zaakceptowany przez "dyktatorow " ksztaltowania języka) - to - i ile nie ma wyjścia - asolutnie do zaakceptowania na oltarzu sztuki, ktora wspóltworzy zaady językowe i jego terminologię. Jezeli nie można napisać inaczej - to zawsze twardo będę bronil - nawet odstępstwa od zasad, bo język ma służyc nam - choć poecisłużą- rownież językowi - przez jego ksztaltowanie , tworzenie nowych i nobilitowanie starych terminów - zwlszcza tych, ktore z powodzeniem są stosowane. - Więć - jakby co - chociaż trudno być śedzią w swojej sprawie - śmiało mow, że są poeci gotowi być w tej sprawie Twoimi adwokatmi. Na marginesie - takie językowe nieśisłośći popelniali najwięksi - zapewne od Kochanowskiego - Mickiwicz - na pewno. Tylko wtedy - oni byli jedynymi Autorytetami.Tak więc - apel - do Rady Języka Polskiego : my wszyscy - z szacunkiem dla zasad, i ze słabością dla potrzeb Sztukii.
Pozdrawiam serdecznieSmile))
Ps. bez szkody dla utworu werset można zpisać tak: zniknęlaś - mi bliska. Sylab będzie tylko sześć, ale siódmą - zastąpi myslnik, i będzie znakomicie i dla wiersza i dla piosenki - z posznowaniemdla tradycji zasad. Nruszenie sylabistyki będzie tylko formalne - godne moim zdanie odnotowania jedynie na poziomie nauki b. podstawowych zasad wiersza - naruszenie - godne odnotowania - przy odpowidnim wykladzie na poziomie powszechniak i jedynie dla zilustrowania najbardziej podstawowej i trdycyjnej zasady... - nie jedynej.
A za ten niewątplwy "hit" - wielkie brawa. To właśnie ilustracja - jak się takie rzeczy pisze.GrinGrinShockBrawa
#3 Sekret

dnia lipiec 21 2017 22:23:17
Wiktorze, zanim wstawiłam wiersz miałam tę samą niepewność co Ty, poszukałam w słownikach i znalazłam coś takiego: http://www.gigadi...rid=386049
Potem jeszcze zasięgnęłam opinii u Mariusza, i on potwierdził że jest to poprawna forma a więc wstawiłam wiersz z tym "znikłaś", dziękuję za obszerny komentarz, nic nie buduje mnie bardziej od świadomości że ktoś mnie czyta, dziękuję jeszcze raz Wiktorze i pozdrawiam Smile

Resor, Tobie również dziękujé za czytanie i miły komentarz, ja lubię tu wracać, i cieszę sié że tu jesteś, pozdrawiam
#4 WIKTOR BULSKI

dnia lipiec 22 2017 12:22:16
Basienko! - bylbym wręcz przekonany o formalnej nieprawidłowości zwrotu "zniklaś". Znając jednak Twoją "językowość"- czyli absolutną prwawidłową i potrzebną poprawność, oraz głębokie w Tobie poszanowanie dla słusznie przyjętych zasad i - programowę unikanie rewolucyjności - pomyślalem, że coś może byc na rzeczy - i może jest to forma nie tylko używana, ale i mająca akceptację językoznawcow. -Jak zawsze - okazalaś starannośc i wnikliwość - sprawdzilaś... Tym bardziej cieszę sie z tego świetnego wiersza, a Twoja staranność - potwierdza tylko obserwację, żenie pozwolisz sobie na gafę, a odpowiedzialność za slowo - nakazuje Ci - w razie wątpliwośći - rozwiać je u żrodeł..
Póki co - idziesz - przynajmniej na Poralu "jak burza". Ale to tylko malenki portal, a jest wielu,ktorzy kochają ponadczasowe hity muzyczne. Musisz zwrocić sie do największych - zwlaszcza do tych, ktorzy wciąż głodni są swojej hossy i sukcesu. Cugowski - powinien Cię uściskac, ale - nie bądź zawiedzina, jeśli nawet mialby grymasić. Masz mocne karty, a Budka suflera - wydaje się, że czeka na taki tekst. To -jest - szansa.
#5 pzuzanna

dnia lipiec 30 2017 22:03:22
Ta pierwsza zwrotka - mistrzostwo. Jest mi w pewien sposób bliska Smile
#6 Sekret

dnia sierpień 01 2017 19:13:48
Wiktorze , na głębokie wody mnie rzucasz Grin ale dziękuję, Zuza cieszę się że znalazłaś coś dla siebie, pozdrawiam
#7 WIKTOR BULSKI

dnia sierpień 02 2017 14:03:34
Basienko! - już napisalem ci na pryw.: dowiedzialem sie, że Cugowski - x lat temu wstecz- publicznie oglosil zakończenie kariery. Może inni zechcieliby po swojemu, lub - na bazie wciąż zywych podstaw Budki Suflera.
BuziakiSmile
- bo tekst jest świetny
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Taniec jaskółek
Dojrzała
Deszczowy poranek
Zmarszczki na wodzie
Kusiciel
Jestem więc jestem
Zapach mirabelki
Bajka o żabieniu z B...
To serce?
Nicość
Baranek
Dzikość serca
Kolory
Zielone morze
Ty jesteś
Okruszynka
Piątek w pracy
Stacja "Szalonych Ka...
Niestrudzona
Wiosna
Słowa
Awers i rewers
Litości
Bywa
Z nadzieją.
Krzyk
Nicość
W szczelinie
Śmierć nadejdzie sama
Samotność w tłumie
A jednak miłość
bez komentarza
Łzy
Lekkość namalowana
Lim-erotyki
Duch
Szept
Uspokojenie
Wierzę...
Mieścina nad Bugiem
Jaskółka
Chwilo trwaj
Widzę anioła
Usta
PSEŁDO BABCIA
OGONEK
KOGUCIK
STONKA
AMOR
CHŁOPIEC SAMEGO PIEKŁA