Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Mrok » ,,Ludzie-ptaki,,

,,Ludzie-ptaki,,

Strach chodzi za mną jak cień

słyszę czas
wypełnia całą moją przestrzeń.


Dlaczego świat tak zbrzydł?

Oczy bez chabrów
stopy stężałe w chłodzie
skraj dachu zapadł się pod ziemię...

Z tyłu wyrasta las umarłych.

Myśli zatrzymane w pół drogi
słowa, które nigdy nie dotrą
chromosomy jego DNA
przerastają puste wnętrze.

Ludzie- ptaki
jak ja im zazdroszczę.

Dlaczego świat tak zbrzydł?


Dawna siła schowana za wiatrem w zbożu...


Herpes 2017

Komentarze

 1. buziaczek177
  dnia sierpień 02 2017 22:35:29

  Wiersz jest przejrzysty,bez zbędnych skomplikowanych fanaberi słownych.Prosty w formie bogaty w treści.Jednak czytało mi się go ciężko wchodziłam po schodach kolejnych linijek i zabrakło tchu.Nie trafił do mnie Jednak brawa za pomysł.

 2. Herpes
  dnia sierpień 04 2017 19:34:03

  Dziękuję ślicznie za opinie, za zatrzymanie.

 3. WIKTOR BULSKI
  dnia sierpień 13 2017 12:24:06

  Herpesko! - wiersz wydaje się ciekawie napisany.Kilka razy - na Portalu - zdarzalo mi się mieć ogromne truności ze zrozuminiem utworu, ale- znając wartośc twoich dwoch innych weirszy i - przypisująć Ci wysoki stopień przygotowana - nie sądzę, zeby to byla jedynie zagadkowa formuła. szukam odniesien portalowych i okołoportalowych - ale szczeble okazują się za wysokie.
  Nie dotarlem do celu. Zrozumienie okazało się za trudne.
  PozdrawiamSmile)

 4. Herpes
  dnia sierpień 28 2017 02:14:14

  Nie wierzę aż,że Wiktor czegoś nie ,,rozgryzl,,?
  ,,Patrz poza to,co widać,,

 5. Edward
  dnia wrzesień 04 2017 13:24:06

  O to mistrzostwo
  Zapraszam do nas, wciąż aktualne.

 6. Herpes
  dnia wrzesień 07 2017 15:36:26

  Edwardzie wiesz,że cię wciąż podziwiam...Dziękuje Serduszka

 7. WIKTOR BULSKI
  dnia wrzesień 18 2017 04:50:38

  Herpesko! - z logki i dobrego obyczaju dialogu wynika, ze ja teraz - powinienem. Musialem jenak odpocząc. Jesteś- tak jak malgorzata napisala":wytrawną poetką" i - rownież dlatego zalezy mi na utrzymaniu dialogu. -Ciągnie mnie do twojej poezji i mam wrażnie, ze powoli - letargując - dochodzilem do możlwości percepcji. Pomagasz w rozwoju poetyckich horyzontow i zmuszasz- bo masz czarakter - rownież do myślenia.

  Na razie... - tylko pozdrawiamSmile,ale wrocę, bo odetchnąlem ju chyba po wysiłku, a po za tym- to ciśnie mi sie wiele pytan na pryw.
  BuziakiCmok

 8. WIKTOR BULSKI
  dnia wrzesień 18 2017 05:50:13

  Herpesko! - jakos otworzyl sie dla mnie Twójwiersz. to opowieśc o nas, z lasem umarlych w pamięci za nami - z okresu hitleyzmu, stalinzmu, z czasu perelowskiej nocy, - tak - nocy, w ktorej zginęly - bo zaginęly bez wieści dzisiątki tys, ludzi.To wszystko we mnie jest,. jest też swiadomośc tego, co bardziej odlegle, co kojarzy sie nam jako ludzkie - przekaz kulturowy( z chabramistrzechami) co zaginęło , zapadło się pod ziemię. Dziękuję Ci za ten wiersz, ktory odbieram jako wyraz wiay iprzekonania , ze my - roczniki pięćdziesiąte - poderwiemy się jeszcze raz (jak w sierpniu - tylko w odnisieniu do pojmowania świata i kulturowego przekazu) - w imię naszego ludzkiego DNA, Jeszcze żyjemy, jescze nie jest za póżno. Musimy dac więcej niż ten las, coś - ponad ten las umarłych. -Nowe życie!
  Pozdrawaim serdecznieSmile - nie wiem, czy zozumialem, ale - tyle wziąlem dla siebie. Dzieki, buziaki, -Pa!Cmok

 9. Herpes
  dnia wrzesień 24 2017 20:56:06

  Drogi Wiktorze.
  Historia bolała,boli i trzeba o niej pamiętać...Ja, jednak to o czym wspominasz znam tylko z kart książek,opowiadań tych,którzy te potworne czasy przeżyli...
  Przykro mi jeśli to co powiem cię rozczaruje,ale wiersz jest o mnie, o moim świecie...Ciesze się jednak, że każdy może odebrać poezję uniwersalnie, widząc w niej wycinek własnego życia,świata, który niestety ,,brzydnie,, -
  -pod wpływem tak szczodrze, rozdawanego nam... cierpienia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!