Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Życie » Kokon

Kokon

I co?
Pytasz mnie czy świat ma,aż tak czarną duszę?

Ma...
Nie znam,nie widziałam innej,

nie urodziłam się, by podziwiać
jak zboże się złoci,
ani słuchać skrzypiących akacji
w cieniu przy tamtej drodze.

Urodziłam się,
by patrzeć pod nogi,
na chodnik świata
nim skręcisz kark.


Urodziłam się,
zaplątana w cudze dzieło.


Więc czemu wciąż mnie odtrącasz
życie?
Pozwalasz, by kolacja wystygła,
by drażniło mnie myślenie innych,
by tamten,(-ta)
patrzyli z politowaniem?


Chodź.
Nie podam ci ręki.


Nie umiem,


ale powitam cię
w moim świecie.

Herpes 06-08-2017Komentarze

 1. Herpes
  dnia sierpień 07 2017 16:11:59

  Przepraszam, za błąd w wyrazie,,chodż,, ale mój komputer nie pisze,, z,, z ,,kreseczką,, .

 2. Resor
  dnia sierpień 07 2017 17:50:33

  Poprawiłem Smile Wciśnij jednocześnie klawisz "alt" i literę "x". Jak to nie pomoże możesz skopiować: ź Ź

 3. Herpes
  dnia sierpień 07 2017 21:37:40

  Dziękuję ResorzeWink

 4. WIKTOR BULSKI
  dnia sierpień 08 2017 14:49:58

  Znakomicie poprowadzony wiersz z doskonałym zapisem literackim. Nad treścią - nie mam smiałości dyskutować, każdy będzie mial swoje przemyślenia. Z całą świadomością: Autor(ka) nie zasługuje na tzw. - "dobre rady" czy pouczenia.
  Z całą pewnośćią - przeczytam jeszcze kilka, kilkanaście razy. Wiersz wart czytania, przemyślenia i powrotu. - MSZ.
  Pozdrawiam serdecznieSmile)

 5. WIKTOR BULSKI
  dnia sierpień 08 2017 14:52:14

  Dla treści - z całym szacunkiem. Jako całość - bardzo dojrzałe. -Ni tylko "w swojej klasie" - jeden z najdoskonalszych wierszy, jakie zdarzylo mi się czytać. Myślę, że zapamiętam i ten.
  Z całym szacunkiem, a myślę, że bez egzaltacji i nadmiernie rozbujanych moich emocji...
  WiktorSmile
  Bo to - bez ozdobnikow i upiekszeń. Dla przemyśleń, dla smaku... - dla poznania.

 6. Herpes
  dnia sierpień 08 2017 17:09:01

  Cóż mogę powiedzieć... bardzo mocno dziękuję za opinię,bo szczerze mówiąc to niesamowicie mi na niej zależało...i na nią czekałam.
  Czytam wszystkie wiersze jakie tutaj zamieszczasz i jestem pełna uznania dla lekkości twojego ,,pióra,,...nieważne jaką tematykę byś poruszał.
  Pochwała od kogoś takiego, znaczy naprawdę dużo.
  Dziękuję raz jeszcze.

 7. WIKTOR BULSKI
  dnia sierpień 13 2017 12:39:53

  Herpesko! trafiłaś mnie tym wierszem - w sam punkt. Zwlaszcza słowa "Urodzilam się/ zaplątana w cude dzielo" - bardzo uniwersalne, dla mnie zawierają sz Twój szczególny ladunek - być może bardzo osobisty.
  Wybacz, ale ze względu na ten szczgólny dla mnie ładunek, ktory - wiem - może wynikać z przypadku przesyłam ći szczególnie gorące uściskania. - Myślę jednak, ze - za każdym razem - rodzisz się bardzo świadomie i - na coraz wyszym poziomie - i - całkowicie w swoich utworach - w swoim , nie - cudzym dziele.- W znakomitym.
  Serdecznie pozdrawiamSmile)

 8. Herpes
  dnia sierpień 13 2017 14:22:43

  Mistrzu, dziękuję, chociaż połowy wypowiedzi nie rozumiem...Beksanp. ,,za każdym razem rodzisz się bardzo świadomie.(...),, ? Mówisz o tych 3 utworach tutaj, że zaczęłam od najgorszego,a ten ostatni już najlepiej z nich?
  Ale uściskania przyjmuję całą sobą i odwzajemniam. Serduszka

 9. WIKTOR BULSKI
  dnia sierpień 13 2017 14:58:40

  Proszę! Mozesz wszystko: Wiktorku, wiktorze, Wikusiu, Wikuniu.To wszystko przerabialem i jest na tak. Ale - nie "Mistrzu".- Chyba, ze byś zechciala... - w ten sposob- calkiem prywatnie. - To bym pewnie "łyknął", jak kęsek

  .Po prostu - myślę, ze jesteś określoną osobą, ktora na Portalu już bywala. Wszystkie moje odloty i fascynacje - tak się zaczynają: od nieporozumienia i przypadku
  Wytłumaczę na pryw, ale nie dziś, bo zmęczylem sie. Godzinę poprawialem blędy, ktore wkradają sie w casie emitowania na Wierszek Zmobilizowalem sie, ze względu na Ciebie.
  Pozdrawiam serdecznie..

  BuziakiCmokGafa

 10. Herpes
  dnia sierpień 13 2017 17:35:53

  Wiktorku, skoro tak, (ale w duchu wciąż mój wzorcu)-chyba dobrze na szybko odmieniłam?Hmmm
  Cóż, z tym Mistrzem to powiem,tak na szybko, jak się,,urodziło,,.Ktoś opublikował wiersz, niedawno,już na szybko nie będę szukać kto, bo nie o to chodzi, po przerwie lub jakoś tak i został powitany słowami owymi ,,mistrzu,, a ja pomyślałam,,och nie Wiktor Bulski lepiej pisze.,najlepiej tutaj i musiałam o tym napisać, ot i cała historiaPfft

 11. WIKTOR BULSKI
  dnia sierpień 13 2017 18:00:09

  OK! - rozumiem - normalny spontan. Toja m. innymi użylem tego"Mistrzu" - ale Mariusz(Ciszek) - pojawia się tu rzadko - wię przywitać specjalnie, a po za tym - jest - w pewnych - licznych formach poetyckich - naprawdę - jezeli nie - genialny... - to bardzo, bardzo dobry. Znakomicie realizuje formuly - dla mnie - zupełnie zamknięte.
  gdy myślę o terminie "Mistrz" dla kobiety - to kojarzy mi się jedynie Malgorzata, jako z nim nerozlącznie związana. _dlarego - nawet odświętnie - nie mogę Ciebie - wprost - mimo calego uznania (zwl. "Kokon"Winkjednym slowem - "podsumowac"

 12. WIKTOR BULSKI
  dnia sierpień 13 2017 18:56:24

  Wiktorku- tak zwracaly i zwracają sie do mnie wszystkie zaprzyjażnione dziciaki w okolicy - i z taką zyczliwością traktowały mnie wszystkie zaprzyjażnione Panie, z ktormi bywałem w szczerosci. -Jakoś tak - może to wynika z mojej otwartośc. - więc -Herpesko - niech i tak będzie, ale jak do mnie zwrocisz się - kochany (drogi, - itp.) Misiu - to ja to też przerabialem i tez będzie dobrze.

 13. Herpes
  dnia sierpień 13 2017 19:06:27

  to się nie zwrócę, za diabła nie ma nic gorszego jak się powtarzać przy mężczyznieaniolek.

 14. WIKTOR BULSKI
  dnia sierpień 15 2017 15:00:52

  Herpes- kojarzyłem niesłusznie z hesperami, ktore były nimfami starożytnej grecji, wśrod ktoych - najbardziej znaną byla Hespere. Niestety - herpes - to lacinśka chyba i angielska nazwa wirusowei=j choroby - opryszczki. Zaraziło i mnie. Z wcześnijszych opinii co do jakości litr=erackiej wiersza - nie wycofuję się, ale - nadmieniam jedynie, ze nie myślalem, ze swiat - utożsaminej nickowo z nimfą - może mieć az tak czarną duszę,jaką ujrzalem po za samym Twoim wierszem - w kom. do wiersza "tak trudno zasnąc bez ciebie".Ladunek wiersza odbieralem nie tylko przez pryzmat hesperyjskich jabloni, ale i przez pryzmat słow "urodzilam się/ zaplątana w cudze dzieło" które - nieslusznie cyba - odebralem - jako nawiązywanie do zaistniałych na Portalu poetek, takich jak Amazing i Xenia i moich - pisanych dla niej wierszy. Mój jednostkowy odbiór - mialpodbudowę w korespondencji portalowej między nimi a mną - oraz - w antybiotykach, ktore zacząlem przyjmowaź8.08.2017 r,- bez przeczytania ulotki zamieszczonej przy leku, zawirającej ostrzeżenie, by nie przyjmowały go osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne. - to tyle - jeśli chodzi o wyjaśnienie, dlaczego pocisk wiersza - trafil we mnie ąz tak mocno - i - dlaczego - herpes - aż tak mocno we mnie zaistnialaś. Teraz - to może i żal mi, ze na powitanie- jak piszesz = Peelka mówi -tak chyba "nie podam ci ręki/ nie potrafię". Nie myślalem, ze są - aż tak czarne światy, do ktorych nie chće wchodzić bardzej - niż na poczytanie i ostroże ewentualne skomentowanie wiersza. Co do Osoby Twojej - nie wykluczam, ze jest literacką pozą - nawet - bardzo znakomitego poety. (Jeśli przeczyta - będzie wiedzial, ze jego wlasnie mam na myśli) - Bylaby to - niesamowita literacka i pozaliteracka prowokacja
  Pozdrawiam...

 15. Herpes
  dnia sierpień 15 2017 17:49:45

  Dziękuję Wiktorze za poświęcony czas.
  ,,zaplatana w cudze dzieło,
  nie bardzo wiem o czym mówisz,ale to istota narodzin,mechanizm poczęcia i przyjścia na świat,z dzieła dwóch osób,zaplatany w pępowinę,w narodziny,istnienie,które nie są dziełami rodzącej się osoby...której nikt nie pyta o zdanie.To ten pierwszy raz, gdy nie mamy na coś wpływu.
  to tyle do tego wątku.
  Ps.Wiele antybiotyków można łączyć z antydepresantami,to tak w nawiązaniu do twojego wątku,żeby nie patrzeć globalnie,a moze ze wskazaniem...
  Przytoczę Ci krótko wiersz Iłłakowiczównej
  ,,Duch nieśmiertelny,
  zamknięty w ciele człowieka-
  nienawidzę odpornej gliny,
  która mnie,więżąc obleka,
  od wysiłku mych skrzydlisk i szponów
  rysuje się przeklęta skorupa(...)
  Myślę,że najgorsze jest brak poszanowania,nie cudzego,ale własnego zdania,żadne połączenie leków,o którym wspominasz, nie ma na to,niestety,wpływu.
  A do nastawienia drugiego policzka nie nawykłam,to a propos ,,wiersza,, ., tak trudno zasypiać bez ciebie,
  Za uznanie poetyckie,niezmiennie dziękuję
  .
  Pozdrawiam

 16. Malgorzata
  dnia wrzesień 17 2017 18:37:58

  Wspaniale piszesz, wytrawna poetko.

 17. Herpes
  dnia wrzesień 18 2017 14:36:29

  Małgosiu, bardzo dziękuje za twoją opinie i bardzo mi miło,że ci się podoba moje pisanie.
  DziękujeTiaaa

 18. wojciech53
  dnia październik 10 2017 16:57:55

  Ukladasz słowa żeby je czytać. ..więc ja cZytam czytam i czytam
  Ja zdejmuję kapelusz z głowy Smile

 19. wojciech53
  dnia październik 10 2017 16:58:18

  Ukladasz słowa żeby je czytać. ..więc ja cZytam czytam i czytam
  Ja zdejmuję kapelusz z głowy Smile

 20. Edward
  dnia październik 10 2017 23:25:48

  Wiadomo...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!