Wiersze,wierszyki i opowiadania!

Nawigacja

Ankieta

Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele

Aktualnie online

-> Gości online: 58

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 3,122
-> Najnowszy użytkownik: wladcametafor

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Kokon

I co?
Pytasz mnie czy świat ma,aż tak czarną duszę?

Ma...
Nie znam,nie widziałam innej,

nie urodziłam się, by podziwiać
jak zboże się złoci,
ani słuchać skrzypiących akacji
w cieniu przy tamtej drodze.

Urodziłam się,
by patrzeć pod nogi,
na chodnik świata
nim skręcisz kark.


Urodziłam się,
zaplątana w cudze dzieło.


Więc czemu wciąż mnie odtrącasz
życie?
Pozwalasz, by kolacja wystygła,
by drażniło mnie myślenie innych,
by tamten,(-ta)
patrzyli z politowaniem?


Chodź.
Nie podam ci ręki.


Nie umiem,


ale powitam cię
w moim świecie.

Herpes 06-08-2017Komentarze

#1 | Herpes dnia sierpień 07 2017 16:11:59
Przepraszam, za błąd w wyrazie,,chodż,, ale mój komputer nie pisze,, z,, z ,,kreseczką,, .
#2 | Resor dnia sierpień 07 2017 17:50:33
Poprawiłem Smile Wciśnij jednocześnie klawisz "alt" i literę "x". Jak to nie pomoże możesz skopiować: ź Ź
#3 | Herpes dnia sierpień 07 2017 21:37:40
Dziękuję ResorzeWink
#4 | WIKTOR BULSKI dnia sierpień 08 2017 14:49:58
Znakomicie poprowadzony wiersz z doskonałym zapisem literackim. Nad treścią - nie mam smiałości dyskutować, każdy będzie mial swoje przemyślenia. Z całą świadomością: Autor(ka) nie zasługuje na tzw. - "dobre rady" czy pouczenia.
Z całą pewnośćią - przeczytam jeszcze kilka, kilkanaście razy. Wiersz wart czytania, przemyślenia i powrotu. - MSZ.
Pozdrawiam serdecznieSmile)
#5 | WIKTOR BULSKI dnia sierpień 08 2017 14:52:14
Dla treści - z całym szacunkiem. Jako całość - bardzo dojrzałe. -Ni tylko "w swojej klasie" - jeden z najdoskonalszych wierszy, jakie zdarzylo mi się czytać. Myślę, że zapamiętam i ten.
Z całym szacunkiem, a myślę, że bez egzaltacji i nadmiernie rozbujanych moich emocji...
WiktorSmile
Bo to - bez ozdobnikow i upiekszeń. Dla przemyśleń, dla smaku... - dla poznania.
#6 | Herpes dnia sierpień 08 2017 17:09:01
Cóż mogę powiedzieć... bardzo mocno dziękuję za opinię,bo szczerze mówiąc to niesamowicie mi na niej zależało...i na nią czekałam.
Czytam wszystkie wiersze jakie tutaj zamieszczasz i jestem pełna uznania dla lekkości twojego ,,pióra,,...nieważne jaką tematykę byś poruszał.
Pochwała od kogoś takiego, znaczy naprawdę dużo.
Dziękuję raz jeszcze.
#7 | WIKTOR BULSKI dnia sierpień 13 2017 12:39:53
Herpesko! trafiłaś mnie tym wierszem - w sam punkt. Zwlaszcza słowa "Urodzilam się/ zaplątana w cude dzielo" - bardzo uniwersalne, dla mnie zawierają sz Twój szczególny ladunek - być może bardzo osobisty.
Wybacz, ale ze względu na ten szczgólny dla mnie ładunek, ktory - wiem - może wynikać z przypadku przesyłam ći szczególnie gorące uściskania. - Myślę jednak, ze - za każdym razem - rodzisz się bardzo świadomie i - na coraz wyszym poziomie - i - całkowicie w swoich utworach - w swoim , nie - cudzym dziele.- W znakomitym.
Serdecznie pozdrawiamSmile)
#8 | Herpes dnia sierpień 13 2017 14:22:43
Mistrzu, dziękuję, chociaż połowy wypowiedzi nie rozumiem...Beksanp. ,,za każdym razem rodzisz się bardzo świadomie.(...),, ? Mówisz o tych 3 utworach tutaj, że zaczęłam od najgorszego,a ten ostatni już najlepiej z nich?
Ale uściskania przyjmuję całą sobą i odwzajemniam. Serduszka
#9 | WIKTOR BULSKI dnia sierpień 13 2017 14:58:40
Proszę! Mozesz wszystko: Wiktorku, wiktorze, Wikusiu, Wikuniu.To wszystko przerabialem i jest na tak. Ale - nie "Mistrzu".- Chyba, ze byś zechciala... - w ten sposob- calkiem prywatnie. - To bym pewnie "łyknął", jak kęsek

.Po prostu - myślę, ze jesteś określoną osobą, ktora na Portalu już bywala. Wszystkie moje odloty i fascynacje - tak się zaczynają: od nieporozumienia i przypadku
Wytłumaczę na pryw, ale nie dziś, bo zmęczylem sie. Godzinę poprawialem blędy, ktore wkradają sie w casie emitowania na Wierszek Zmobilizowalem sie, ze względu na Ciebie.
Pozdrawiam serdecznie..

BuziakiCmokGafa
#10 | Herpes dnia sierpień 13 2017 17:35:53
Wiktorku, skoro tak, (ale w duchu wciąż mój wzorcu)-chyba dobrze na szybko odmieniłam?Hmmm
Cóż, z tym Mistrzem to powiem,tak na szybko, jak się,,urodziło,,.Ktoś opublikował wiersz, niedawno,już na szybko nie będę szukać kto, bo nie o to chodzi, po przerwie lub jakoś tak i został powitany słowami owymi ,,mistrzu,, a ja pomyślałam,,och nie Wiktor Bulski lepiej pisze.,najlepiej tutaj i musiałam o tym napisać, ot i cała historiaPfft
#11 | WIKTOR BULSKI dnia sierpień 13 2017 18:00:09
OK! - rozumiem - normalny spontan. Toja m. innymi użylem tego"Mistrzu" - ale Mariusz(Ciszek) - pojawia się tu rzadko - wię przywitać specjalnie, a po za tym - jest - w pewnych - licznych formach poetyckich - naprawdę - jezeli nie - genialny... - to bardzo, bardzo dobry. Znakomicie realizuje formuly - dla mnie - zupełnie zamknięte.
gdy myślę o terminie "Mistrz" dla kobiety - to kojarzy mi się jedynie Malgorzata, jako z nim nerozlącznie związana. _dlarego - nawet odświętnie - nie mogę Ciebie - wprost - mimo calego uznania (zwl. "Kokon"Winkjednym slowem - "podsumowac"
#12 | WIKTOR BULSKI dnia sierpień 13 2017 18:56:24
Wiktorku- tak zwracaly i zwracają sie do mnie wszystkie zaprzyjażnione dziciaki w okolicy - i z taką zyczliwością traktowały mnie wszystkie zaprzyjażnione Panie, z ktormi bywałem w szczerosci. -Jakoś tak - może to wynika z mojej otwartośc. - więc -Herpesko - niech i tak będzie, ale jak do mnie zwrocisz się - kochany (drogi, - itp.) Misiu - to ja to też przerabialem i tez będzie dobrze.
#13 | Herpes dnia sierpień 13 2017 19:06:27
to się nie zwrócę, za diabła nie ma nic gorszego jak się powtarzać przy mężczyznieaniolek.
#14 | WIKTOR BULSKI dnia sierpień 15 2017 15:00:52
Herpes- kojarzyłem niesłusznie z hesperami, ktore były nimfami starożytnej grecji, wśrod ktoych - najbardziej znaną byla Hespere. Niestety - herpes - to lacinśka chyba i angielska nazwa wirusowei=j choroby - opryszczki. Zaraziło i mnie. Z wcześnijszych opinii co do jakości litr=erackiej wiersza - nie wycofuję się, ale - nadmieniam jedynie, ze nie myślalem, ze swiat - utożsaminej nickowo z nimfą - może mieć az tak czarną duszę,jaką ujrzalem po za samym Twoim wierszem - w kom. do wiersza "tak trudno zasnąc bez ciebie".Ladunek wiersza odbieralem nie tylko przez pryzmat hesperyjskich jabloni, ale i przez pryzmat słow "urodzilam się/ zaplątana w cudze dzieło" które - nieslusznie cyba - odebralem - jako nawiązywanie do zaistniałych na Portalu poetek, takich jak Amazing i Xenia i moich - pisanych dla niej wierszy. Mój jednostkowy odbiór - mialpodbudowę w korespondencji portalowej między nimi a mną - oraz - w antybiotykach, ktore zacząlem przyjmowaź8.08.2017 r,- bez przeczytania ulotki zamieszczonej przy leku, zawirającej ostrzeżenie, by nie przyjmowały go osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne. - to tyle - jeśli chodzi o wyjaśnienie, dlaczego pocisk wiersza - trafil we mnie ąz tak mocno - i - dlaczego - herpes - aż tak mocno we mnie zaistnialaś. Teraz - to może i żal mi, ze na powitanie- jak piszesz = Peelka mówi -tak chyba "nie podam ci ręki/ nie potrafię". Nie myślalem, ze są - aż tak czarne światy, do ktorych nie chće wchodzić bardzej - niż na poczytanie i ostroże ewentualne skomentowanie wiersza. Co do Osoby Twojej - nie wykluczam, ze jest literacką pozą - nawet - bardzo znakomitego poety. (Jeśli przeczyta - będzie wiedzial, ze jego wlasnie mam na myśli) - Bylaby to - niesamowita literacka i pozaliteracka prowokacja
Pozdrawiam...
#15 | Herpes dnia sierpień 15 2017 17:49:45
Dziękuję Wiktorze za poświęcony czas.
,,zaplatana w cudze dzieło,
nie bardzo wiem o czym mówisz,ale to istota narodzin,mechanizm poczęcia i przyjścia na świat,z dzieła dwóch osób,zaplatany w pępowinę,w narodziny,istnienie,które nie są dziełami rodzącej się osoby...której nikt nie pyta o zdanie.To ten pierwszy raz, gdy nie mamy na coś wpływu.
to tyle do tego wątku.
Ps.Wiele antybiotyków można łączyć z antydepresantami,to tak w nawiązaniu do twojego wątku,żeby nie patrzeć globalnie,a moze ze wskazaniem...
Przytoczę Ci krótko wiersz Iłłakowiczównej
,,Duch nieśmiertelny,
zamknięty w ciele człowieka-
nienawidzę odpornej gliny,
która mnie,więżąc obleka,
od wysiłku mych skrzydlisk i szponów
rysuje się przeklęta skorupa(...)
Myślę,że najgorsze jest brak poszanowania,nie cudzego,ale własnego zdania,żadne połączenie leków,o którym wspominasz, nie ma na to,niestety,wpływu.
A do nastawienia drugiego policzka nie nawykłam,to a propos ,,wiersza,, ., tak trudno zasypiać bez ciebie,
Za uznanie poetyckie,niezmiennie dziękuję
.
Pozdrawiam
#16 | Malgorzata dnia wrzesień 17 2017 18:37:58
Wspaniale piszesz, wytrawna poetko.
#17 | Herpes dnia wrzesień 18 2017 14:36:29
Małgosiu, bardzo dziękuje za twoją opinie i bardzo mi miło,że ci się podoba moje pisanie.
DziękujeTiaaa
#18 | wojciech53 dnia październik 10 2017 16:57:55
Ukladasz słowa żeby je czytać. ..więc ja cZytam czytam i czytam
Ja zdejmuję kapelusz z głowy Smile
#19 | wojciech53 dnia październik 10 2017 16:58:18
Ukladasz słowa żeby je czytać. ..więc ja cZytam czytam i czytam
Ja zdejmuję kapelusz z głowy Smile
#20 | Edward dnia październik 10 2017 23:25:48
Wiadomo...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Wygenerowano w sekund: 0.10
25,411,690 unikalne wizyty