Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Co najczęściej uaktywnia twoją wenę twórczą?

Miłość

Tęsknota

Gniew

Szczęście

Smutek

Nuda

Chęć stworzenia czegoś nowego

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Fotograf Kartuzy
-Scrapki
Aktualnie online
Gości online: 57

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,116
Najnowszy użytkownik: Soul000

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Blog » tak trudno zasnąć bez ciebie
tak trudno zasnąć bez ciebie

maj przeminął

lato rzewnie zalewa się łzami
czułe słowa znikają wraz z echem
zapomniałem jak mówisz: kochany

urzekałaśr30;

namiętności przed piekłem nam gasły
zasypiała noc twoim uśmiechem
gdy płonąłem jak łuna nad miastem

zaszczepiony

iskry znowu spadają dziś z nieba
a ja tęsknię za tobą i grzechem
czy los na nas się zbytnio nie gniewa

ciemność głucha

z pamiętania wyrywa diamenty
spadam w dół udręczony bezdechem
chcę przy tobie być boski i święty

świt się zbliża

śpisz spokojnie gdy u mnie już dnieje
czy sen przyjdzie naprawdę dziś nie wiem
a kur trzeci i czwarty raz pieje

pragnę tego

żeby kiedyś ktoś tak niecierpliwie
czekał na mnie jak czekam na ciebie
w noc bezsenną nadzieję tę żywięSekret
Napisane przez Sekret dnia sierpień 08 2017
Komentarze
#1 Herpes

dnia sierpień 09 2017 20:49:12
Nie mój rodzaj poezji, zbyt dużo słów w odniesieniu do treści...
Dla mnie taki rodzaj sztuki dla sztuki,za którym nie przepadam,do którego nic mnie nie ,,ciągnie,,
Jeden wers fajny..a ja tęsknię za tobą i grzechem(...).
Natomiast ,,zasypiała noc twoim uśmiechem,, stylistycznie nic mi w tym nie pasuje...
Najbardziej w całym wierszu zgrzyta mi ten fragment ze słowami,,diamenty-bezdechem- święty,,Takie szukanie rymu znienacka...
ale czekam na inne wiersze.
Pozdrawiam
#2 Sekret

dnia sierpień 09 2017 21:13:22
He he Herpes, że nie Twój rodzaj poezji to rozumiem, ale że przypadkowość rymów to już posądzam Cię o pośpieszne " przelecenie" wiersza , ale pozdrawiam serdecznie
#3 Herpes

dnia sierpień 11 2017 13:13:13
...co do ,,przelatywania,, he he, to mam większe wymaganiaPfft
Ale już poważnie Sekrecie, poza wersem, który jest wg mnie zle stylistycznie, to zapomniałam spytać, czy to jest wiersz mężczyzny do mężczyzny? wers:
,,zapomniałem jak mówisz:kochany,,
hum...bo jeśli tak, to ja nie mam do tej,, linijeczki,, uwag,tolerancja przede wszystkimWink
Pozdrowienia Sekrecie
#4 Sekret

dnia sierpień 11 2017 16:40:25
Herpes...i teraz już wszystko rozumiem GrinGrinGrinGrinGrinGrin Twoje pytanie wiele wyjaśnia
#5 Herpes

dnia sierpień 11 2017 23:34:18
no cóż, tyle razy namawiałaś i prosiłaś o komentarze, a teraz jak czytelnik pyta,dlaczego rodzaj męski, pokazuje,że zła składnia, to zbywasz Sekrecie uwagi kpinami nie na temat.
Sądziłam,że staż na portalu do czegoś zobowiązuje i że tu należy dyskutować o wadach, czy zaletach wiersza opublikowanego(jeśli też takie są),ale nawet tak proste zadanie cię przerosłoBeksa
Może napisz po prostu,, proszę o pochlebne opinie,
Cóż, braków w niedopracowanym i słabym, kolejnym tekście żartami nie nadrobisz.
Mam wrażenie, że mamy do czynienia, ze ,,starą,, nie wiekowo, ale pisarsko, autorką,której wydaje się, że choćby z racji ilości wierszy, należy ją chwalić,,a to nie ilość a jakość, jak mawiająGrin
#6 WIKTOR BULSKI

dnia sierpień 12 2017 02:24:50
Spróbuję odnieść się do całości - do wiersza i klimatu dyskusji, nieporozumień, ktore niestety powstaly, a może ninajlepszych emocji, do ktorych - jak sądze - moglo dojść - po części z powodów wynikających nie wyłącznie z samego wiersza.
I.Wiersz jest utworem składającym się z odrębnych calostek, dla ktoryc "tytulami są poedyncze wersety między zwrotkami, ktore dla całości są częścią wiersza. Calostka 'diamenty - bezdechem - święty"jest bardzo dobra, ale - co zauważałem przed kom. Herpes w sposób, pozwalający mi akceptację w ramach całości - w sposob troszkę bagatelizujący - wydaje się słabo uzasadniona całością utworu. Zbagatelizowalem moją wątpliwość i poslalem Sekretce - hurra! - pełną aplauzu opinię, bez całosciowej analizy. Sekret- podbudowana moim aplauzem, a pewnie i aplauzem innych osob - kwituje zasygnalizowaną przez herpes niedoskonałość - zasygnalizowaną może nie dość ściśle - jako "szukanie rymu z nienacka" - kwituje to jako dopatrywanie się przypadkwych rymów. - I... - awanturka - przy odrobinie chęci w tym kierunku - już wisiw powietrzu. - to konstatacja, zahaczająca o potrzebę tolerancji, o której wspomniala - wojowniczo i zaczepnie - Herpes: potrzeba nam tu na wierszku - nie tolerancji, ale wzajemnej akceptacji, co - absolutnie nie zamyka możliwości krytki w jakimkolwiek (pochwalnym lub niepochwalnym) kierunku. -Musimy - w polemice -być bardzo rzetelni i skrupulatni, pamiętający o potrzebnej nam dobrej woli względem siebie i naszych utworow. Wtym duchy - jako chęci zrozumienia utworu, a nie w posądzaniu Autora o niepotzebną "niegramatyczność" słowa "noc gasła twoim uśmiechem" - rozumoeś można na wiele sposobow - choćby " noc - jako nastrój - zmienał się ze względu na zapamietany zresztą - uśmiech". - dla mnie jest - ok. ,choć zbytnia wieloznaczność - nie zawsze jest zaletą.
Co do jasności i jednoznacznosći lub nijednoznaczności przekazu - to słowa z kom. "he he herpes" odczytuję - jako chęc zasygnalizowania tak wielkiego zaskoczenia, ze zdumiwające - aż po reakcję zająkiwania czy - bezdechu wlaśnie. - ale- to jest oczywiście tylko poetyka kom. - niejednoznaczna, bo zapisanajedynie lterowo. A za chwilę - prrawie wojna, bo - zartem - "przelatują" wojskowe samoloty - jako demonstracja pelnej gotowości. wiersz jest dziełem pisanym w imenu mężczyzny i nie ma podstaw do tego, aby zastanawiać sie nad płciowością Peela, a tym bardiej Autorki. - Itu - powracam do mojej uwagi o potrzebie naszej portalowej i nie tyko portalowej - do akceptacji zjawisk, ktore kiedyś były zwalczane lub tolerowane jedynie - jako "same w sobie " szkodliwe i niebezpieczne społecznie. - to uwaga niezależna od płciowości Autorki, co do ktorej nie mam postaw do wąt;liwości. - dla mnie - żle czy dobrze - jest Kobietą. Tak więc - ironizowane - to wydaje m się niepotrzebna wojenka.
Czy wiersz jest sztuką - dla sztuki? - według mnie mieści się nie tyle w "starych"zasadach sztuki, bardziej - mających długą tradycję- wciąz jesze wartą poszanowania. Realizować miala prawdę i dobro, piękno i mąrość. dla realizacji piękna - wyprzcowane zostaly zasdy poezjowania - np. powtarzaln w jakiś sposob sylabistyka. Wiem, że zasady te - Sekretka realizuje z zapamiętaniem - jak niezmienność Pacierza. - jest poetką realizująca b. sprawnie rozmaite rygory literackie, ktore nazywamy zartpbliwie "reżimami wiersza" Czasami przynoszą one ciekawe rezultaty.
Sam wiersz - przjmuje z ogromnym uznaniem, mimo nieznacznej - nieprzystawalności jakby - strofy "diamenty bezdechem święty". Mam wrażenie, ze nalżałoby poddać pod rozwagę określenie "rzewnie" z pierwszej strofki. Kazda z całostek jest "perełką" duzej klasy - a całość - tez bardzo do podobania i przwitania z uznaniem.
Podsumowując: mam wrażenie, ze starly sie osoby o przeciwnych nastawieniach i upodobaniach poetyckich, obie przekonane o wartości swoich utworow i sposobu pisania. - I - w tych przkananiach - obie mają rację: są dobrymi - jeśli nie znakomitymi - poetkami.
Pozdrawiam serdecznie.
wierrsz - ten wiersz - nie całkiem jest mową wprost, a każde słowo - służy budowania nastroju, w ramach ktorego - powinniśmy go odbierać.
Pozdawiam serdecznieSmile)
#7 Herpes

dnia sierpień 12 2017 06:42:46
Nawet jak taki Mistrz jak ty Wiktorze,zacznie mówić i pisać tak wiele o jakimś,,dziele,, to nie znaczy,że stanie się ono przez to lepsze,niestety.
Z poezją,jest jak z filmem,widz nie musi znać etapów i niuansów produkcji,żeby wiedzieć czy film jest świetny i wcisnie go w fotel, czy wyjdzie z kina,a może zostanie dla towarzystwa czy chociaż popcornu. Tu popcornu,nawet zimnego nie serwują,więc uciekam do dobrej poezji.Chociaż jak zaczęłam czytać,jakoś dobrnelam do końca z szacunku dla włożonej pracy.
Merytorycznie,moje określenie rymy ,,znienacka,, pojawia się stąd,iż rymy pojawiają się od połowy utworu,i nie mają w sobie lekkości dobrych rymów, a ssprawiają wrażenie naciągniętych dla potrzeb samego rymu.
Pomimo tylu słów w komentarzach,nikt nie wyjaśnił poprawności zdania,,zasypiała noc twoim uśmiechem,,
o ile zamysł rozumiem,bo jest prosty jak cały wiersz zresztą,to składniowo to zdanie ma się nijak do języka polskiego.
Nie zamierzam wywołać kłótni,grzecznie spytałem,ponieważ chciałam zrewanżować się komentarzem,rzecz jasna szczerym,a zostałam potraktowana przez autorkę brakiem merytorycznosci i prześmiewczo,zapewne dlatego,że nie umie przyjmować słów krytyki.
Dla mnie jeśli czyjaś poezją jest mało lot na,nie chwyta za serce,to powinna być warsztatowo chociaż poprawna i o tej poprawności chociaż starałam się z autorką,,porozmawiać,jednak i to ja przeroslo.
Wiktorze,,tobie ze wszech miar dziękuję za próbny wyjaśnia i dyskusji o wierszu i dodam ,iz wierzę,że gdybyś ty Mistrzu popracował nad tym tekstem to miałby pewnie skrzydła rwące do lotu...
Z poważaniem:Cmok
#8 Herpes

dnia sierpień 12 2017 10:53:57
Zapomnialam dodać,ze nie rozumiem dlaczego mowa o mnie,czy jestem kobietą czy nie?
Dlaczego nie można skupić się na samej poezji?
wers
zapomniałEM jak mówiaż:kochanY
czyli ,dwie formy męskie,powoduje,że nie wiem ,zwyczajnie nie wiem,czy jest to pomyłka czy to wiersz mężczyzny do mężczyzny?
dlaczego nie wolno spytać,by nie być psadzonym o spisek ,,wojenny,,?
na żadnym portalu się mi to nie zdarzyło,przykre...
troszkę o myślenie apeluje pozytywne bo to portal wierszowy.
#9 WIKTOR BULSKI

dnia sierpień 12 2017 11:02:47
"żasypiala noc twoim uśmiechem" - rozumiem, jako wewnętrzne wyciszenie pod wplwem chwili, pod wplywem ukochanej. W poprzednim kom - nieprawidlowo ustosunkowalem się do słow (przeinaczonych)-" Noc- gasla twoim umiechem."- to zasypianie nocy - uważam za bardzo nastrojowe. Myślę, ze Autorce - w całym wierszu - chodzi przede wszystkim - o budowanie nastroju.
Herpesko kochana - nawet w żartach - nie nazywaj mnie Mistrzem, bo - znajc ułomność mojej poezji - źle z tym się czuję. Zwlaszcza po odebraniu - takiej lekcji pokory-. Co do słow, że uciekasz do dobrej poezji - to przerazily mnie trochę - iproszę - jeśli chcesz być na wyłącznie po za wierszkiem - to proszę - zechcij dać namiar, abyśmy mogli twoje wiersze odnajdywać. a ja - z uwagi na twoja niezaprzeczalną klasę - chcialbym odnależć się - tam, gdzie Ty.
Za buziaki - dziękuję... - odwzajemniającCmok,
choć wolalbym ,aby ucałowalo mnie Sloneczko.
#10 Herpes

dnia sierpień 12 2017 11:14:26
,,Pod wpływem ukochanej,,?Wiktorze? chyba ukochanego? bo to wiersz jego do niegoGrin
oj oj,tak wygląda obrona przy braku argumentów.Bardzo przepraszam, ale nie rozumiem co to znaczy,że powodują mną Wiktorze,,emocje niewynikające z samego wiersza,,??
kompletnie nie wiem o co chodzi, nie znam Sekretu,przeczytałam jej wiersz i chciałam skomentować jak pisałam,a że wiersz mi się nie podoba,ani styl dziwny i nie poruszający duszy mojej w żadnym utworze, bo poczytałam wszystkie, to juz i tyle bez podtekstów, jeśli wy państwo się znacie, to proszę na mnie nie przenosić swoich intencji.
Pozdrawiam i żałuję komentarza w ogóle,gdyż wiersz kompletnie nie zasłużył na dyskusje, a może jedynie na kiepski rym typu sekretne naburmuszenie-kpienie.
Pozdrawiam
#11 WIKTOR BULSKI

dnia sierpień 12 2017 11:16:11
Nie mam wątpliwości, ze jesteś Kobietą i nie wiem, gzie taka wątpliwość się pojawila. Co do plci Peela z wiersza - tez uważam , ze nie powinno być wątpliwości. osobiście - "kochany" - wziąlbym w cudzysłow wlaśnie, ay najwyrażniej wskazać, ze termin jest wspomnieniem dawnych słow ukochanej - do ukochanego.
co do twojej plciowości - to wolalbym Twoją kobiecość - mimo - pomylkoweo jak sądze emptkonka po twoją wypowiedzią. - dlaczego? - bo taki jestem, ze bardzij przywiązuję się do kobiet, choc mam wielu kumpli. lubię rozmawiac z kobietami, są mi potrzebne. A ten - "wojenny " - spisek - to proba pokrycia swego zakłopotania. - to byla demonstracja twojej siły, ale to dobrze, ze nie odpuszczasz. Potrzeba nam - rzeczowej, mąrej krytyki.
PozdroSmile)
#12 WIKTOR BULSKI

dnia sierpień 12 2017 11:23:31
Na miłość! - Herpesko! - przeciż wiersz jest wzdychaniem jego - do kobiety, asłowo "kochany" - to przypminanie sobie jej dawnych słow do Peela - mężczyzny,.
Znamy się z Sekretką. wynikala z tego - jedynie chęć... - i tu - zaczynam się gubić.
Pozdrawim - mocno.
#13 Herpes

dnia sierpień 12 2017 11:25:21
widzę,niestety...Shocki uważam, że poecie takiej klasy jak ty, osobiste uczucia do autora zamgliły widzenie i może ,,przeleciałeś,, zbyt szybko tekst powodowany właśnie tym?
A o wers,,zasypiała noc twoim uśmiechem, proponuje spytać jakąś polonistkeHmmm
co do wspomnianej przez ciebie skrupulatności to już bardziej się nie da, cytowałam wprost całe wersy, o jakie mi chodzi o które pytam.Nie był to jak widać na załączonym obrazku komentarz,,podoba się, nie podoba się,, starałam się ,ale 1 błąd okazał się niewybaczalny,nie chwaliłam ,bo nie było czego.Dla mnie i w Paryżu z owsa itd. myśle,że na tym zakończymy polemikę,gdyż kompletnie nie chce już wiedzieć kto do kogo i po co napisał ten tekst,
#14 WIKTOR BULSKI

dnia sierpień 12 2017 11:45:02
Herpesko! -jeśli nie drażni cię moja maniera -i sklonnośc do serdeczności. Z uwagi na poetykę, treśc wierszy, rzeczowość i nieustępliwy temperament- oraz z uwagi na wychwalanie moich wierszy - przypominasz mi kilka istotnych osob, ktore zaistniały na portalu bardzo mocno. - To - podkreśla - nie - jakąś - tuzinkowość, ale -właśnie Twoją niepowtarzalność, ktorą w kadej z nich odnajdywalem. - Niestety... - te "dziewczyny" odeszły. - Żal. Mam nadzieję, ze Ty - ze swoją poezją - zostaniesz.
#15 Herpes

dnia sierpień 12 2017 11:54:43
Wiktorze, ja chciałam tylko odwdzięczyć się komentarzem za komentarz,a że umiem być tylko szczera...
ale niestety zostałam wciągnięta w jakieś portalowe znajomości czy przyjażnie, które nie mają nic wspólnego z merytoryką do jakiej ja jestem przyzwyczajona.
Lubcie się, brońcie,ale nie zapominajcie oddzielać ,,ziarna od plew,, bo inaczej to nie ma sensu i nie ma postępuBeksa
#16 WIKTOR BULSKI

dnia sierpień 12 2017 12:05:36
Herpesko! - malo ktore wiersze na portalu - traktowalem tak wnikliwie, ja wiersze Twoje- i w domniemaniu, te ktore wyjć mogły od Ciebie. - momo nieporozumienia z płcią peela i jego ukocchanej - jesteś bardzo wnikliwa, choć komplementy pod mim adresem - jako poety - uważam z nie do końca przemyślane. - ot! - ulegamy emocjom.Cmok
O uwadze konieczności oddzielania "ziarna od plewy" - pamiętać trzeba, co nie zmienia tego, że uważam, ze samo budowanie nastroju w wierszu - jest istotną jego zaletą. Dobrze jednak, ze uważasz, iż to -za mało. Wspinajmy się - wznośmy - wyżej.
#17 Herpes

dnia sierpień 12 2017 12:21:41
Twoja skromność świadczy tylko o twojej wielkości.
Założę się nawet,że gdybym ciebie spytała o niejasności w twoim wierszu, udzieliłbyś mi wyczerpującej,mądrej odpowiedzi, a nie przesłał kilka skaczących emotek,bo podchodzisz do każdego piszącego z szacunkiem, co potwierdza tylko, iż twoje poetyckie zdolności idą w parze z kulturą i klasą osobistą Onajego
#18 WIKTOR BULSKI

dnia sierpień 13 2017 08:33:07
Byłbym wiepszem, gdybym nie napisał tego kom., ktory teraz zamieszczczam.Wszystko mi jedno, czy wyjdę na idiotę, marionetkę lub pajaca. Powinienem być w zgodzie z samym sobą, powinienem być w porżadku wobec Sekretki: moje wątpliwości względem zwrotki "diamenty bezdechem święty" rozwiały sie - prawie całkowicie w określonym kontekście poetyckim, ktory mi i basi jest znany, ktory łączy się Jej Osobą.
Taki wiersz - mógłby być napisany przez bardzo wrażliwego mężczyznę, ale - jeszcze lepszy będzie wustach kobiety, przy malenkich tylko zmianach.Myślę, ze wewnńetrzna cenzura narzucila Autorce męski kontekst Peela. Myślę, ze Basi braklo odwagi, by zmierzyć się z zarzutami z pierwszego kom. ze str. Herpes. Tak, jak slowa wierszawłożyla w usta mężczyzny, tak i - nie wyjaśnila - zlożonej kontekstowo treści zwrotki"diamenty bezdechem święty". Ja - rownież nie wyłoże na stól, wobec Jej wewnnętrznego ukrycia. Piszę ten kom. z obawą, ze gorący prawie - emocjonalny klimat na linii piszącego i Herpes - może ulec kompletnemu zalamaniu. (mam - może niesłusznep podstawy do obaw, nawet - że umknie z port, bo nie zechce być dłużej z takimi "chorągiewkami , jak ja - lub z tak zamaskowanymi poetkami - jak Sekretka).Zależy mi bardzo na relacjach z Herpes, ktora mogla być na portalu - jako ktoś inny, ale - muszę to powiedzieć: dla mnie wiersz komentowany - jednak jest znakomity - choć powinien być bardziej otwarty: kobiecy. Ale... - może to tylko moja schiza.Cały wiersz - to bezsenna noc, z jej rozsterkami, powrotami, marzeniami, gorączką myśli. Nic tu nie jest wprost - zwł. do rzeczywistości, ale - każda ze zwrotek - to niezależna perelka - w całym ich sznurze - perlowym naszyjniku wiersza.
Pozdrawiam serdecznieSmile)
Uwikłalem się w spor, lagodzenie go - i - w sumie - niebacznie go nakręcilem. Nie bylo to moim zamiarem.
#19 Herpes

dnia sierpień 13 2017 10:16:12
Wiktorze,co do chorągiewk o sobie pisząc to i masz trochę racji.
Poza tym uciekać nie zamierzam,każdy ma prawo mieć własne zdanie,wiec nie widzę powodu bym miała skądś odchodzić,takie sytuację mi sie nie zdarzają nigdy,nie należę do osób bojaźliwych.
Ja wolę nawet nieudolne wiersze z emocjami,niż jak już napisałam skostnialą i nudną poezję Sekretu i faktycznie niepotrzebna burza o zdanie jednego odbiorcy,gdyby pisząca umiała z klasą przyjąć komentarz,po jak widzę wielu latach na portalu,nie były by twoje próby,,lagodzenia,, potrzebne.
Nie podobają mi się jej wiersze,żaden,są sztywne, ramowe, więc jeśli już to wolę taka poezję w wydaniu doskonałych klasyków.Ale każdy ma prawo pisać tak jak potrafi,po to jest ten portal,jak zrozumiałam z tytułowej strony.
Wiersze,mają cos dawać samemu piszącemu,jeśli dają to cudownie i tak trzymać tylko.
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich piszących a i nawet tych zmieniających zdanie,w końcu,,człowiek nie krowa,,
#20 Herpes

dnia sierpień 13 2017 10:29:59
Myślę,o ile dobrze sie dopatrzyłam,że jest tu prywatna strona korespondencji i może nieśmiało zasugeruje,żeby tam sobie panstwo przenieśli dyskusję,gdyż o prywatnych sympatiach i znajomościach czytelnicy wiedzieć raczej nie powinni,to raczej odstrasza od publikowania na takim portalu gdzie są jakieś fun-cluby,a poza tym zamęczanie wszystkich wokół jest niepotrzebne z naszej strony.
Pozdrawiam
#21 Mariusz14

dnia sierpień 13 2017 18:51:15
Miło Cię Basiu ponownie czytać. Widzę, że nadal trzymasz wysoki poziom. Pięknie. Układ rymów ABA w rozłożeniu anafor co dwie strofy wygląda bez zarzutu do przedostatniej, gdzie poleciałaś tylko AAA (lekki, prawie niezauważalny niuans, to tylko jedna samogłoska) – powiedzmy, że to niedopatrzenie. Duży plus za metaforykę – zwroty nie są wtórne, oklepane. Wers, który wywołał tyle kontrowersji jest bardzo czytelny w interpretacji. Dziwię się, że Herpes nie potrafiła na niego spojrzeć rozsądnie. Przecież facet wyraźnie stwierdza, że zapomniał jak jego dziewczyna mówi "kochany". Można by oczywiście po dwukropku dać słowo kursywą, ale takie triki robi się dla czytelników, którzy mają podstawowe problemy z interpretacją poezji. Zresztą wspomniany dwukropek naprowadza na prawidłowy odczyt. Smile metafora z nocą i uśmiechem jest równie czytelna i zgodna z zasadami językowymi. Piszę to z całą odpowiedzialnością za swoje słowa, jako adiustator.

Szczerze, to komentarze Herpes wydają mi się znajome w stylistyce i są raczej nieudolną próbą szukania haków na nielubianą od jakiegoś czasu osobę. Nie przejmuj się Basiu – znam Twój warsztat. Piszesz bardzo dobrze. Tak trzymaj. Smile
#22 Herpes

dnia sierpień 14 2017 23:49:23
Zostałam wywołana do odpowiedzi,ale nie każdy na nią zasługuje i byłoby to poniżej mojej godności odpowiadać na tak prostackie zaczepki.
Pozdrawiam Marusza14,kimkolwiek ta osoba jest.
#23 Sekret

dnia sierpień 15 2017 04:17:23
Mariusz, dziękuję Ci za rzeczowy, konstruktywny komentarz, nie przejmuję się nielogicznym bełkotem i jakimiś głupimi prowokacjami sfrustrowanych osób, Ty też trzymaj się, pozdrawiam
#24 Herpes

dnia sierpień 15 2017 08:58:35
Jesli ktoś tu jest sfrustrowany to widać po jego reakcji na krytykę i kompletny brak kultury osobistej.
I nie przenoś na mnie swoich chorób i frustracji,bo Ty czepiasz się każdego kto pojawi się na wierszku. Potrafisz nawet ilość komentarzy liczyć i nakazywać by ktoś komentował inne wiersze,aż ludzie uciekają,Napisał ci wtedy ktoś w odpowiedzi na twoje zaczepki,, urodziłem się wolny i nikt nie będzie mi mówił co mam robić,, ale uciekł z portalu,bo miał cie dość,ja nie zamierzam,jak chcesz wiedzieć.Może Wiktor cie słucha i idzie,,jak po sznurku,, za twoimi nakazami,ale jak widać nie każdemu możesz wtrącać swoje 3 grosze nawet jak to twoje prawdziwe,,ja,,
Wyganiasz konkurencję w ten prostacki sposób?
To nie musisz,tylko Ty tutaj piszesz jak stara baba,nie musisz więc,nikt Ci w tym nie zagraża.
Poza tym nie mój poziom jak powiedzislam,a mój prof.by dodał,,wyszła ze wsi ale wieś nie wyszła z niej,,
żegnam i nie życzę sobie szargania mojego nicku,bo to wiersz należy komentować, nie komentarze,A jakoś Mariusz14 nie pędził do twoich ,,cudnych,, dzieł wcześniej ich komentować tylko teraz nagle? ciekawe czemu? skoro takie wspaniałości to tylko powinien czytać i chwalić a tu nic, 1 komentujący ,kolega, się przewija jak mantra.
Nikomu nic nie zrobiłam i proszę się ode mnie odczepić z łaski swojej w komentarzach Mariusz14 i Sekret.
,Prosiłam żeby na prywatną korespondencję to przenies,ale Ty zmierzasz do tego żeby Resor usunął moje konto i żeby nie było negatywnego komentarza pod twoim wierszyczkiem,które to de facto nadają się tylko do śpiewania przy piwie przez bardzo pijanych marynarzy, z wada wymowy czym tak bardzo się szczycisz,bo tyle ci miary staje.
Resor staje na czubku włosa, żeby ludzi na ten portal martwy przyciągnąć, a wy starzy wyjadacze znów awantury żeby ludzi odganiać.jak wam nie wstyd, jeśli Sekret w ogóle wie co tzn?Nawet,gdy było ognisko drugie,ty zamiast milo je spędzić to pisałaś teksty na shoutboxie do Resora,,Herpes mnie nie lubi,,.Beksa
Jej,czy to przedszkole?Po co nawet wtedy,gdy Resor poświęca swój prywatny czas,Ty mącisz i psujesz atmosferę? Już wiemy,że tak lubisz,ale szanuj innych.
Odrażające zachowania.
I uważam tę czczą dyskusję za zamkniętą, jeśli pani ma problem z językiem polskim to mogę powtórzyć w dowolnym. Koniec, to portal poetycki.Nie wieczór pieśni i tańca z piwem.
Wystarczyło napisać ,przy posiadaniu odrobiny kultury rzecz jasna,,dziękuje za komentarz Herpes,, jakikolwiek on by nie był,ale pani uwielbia atmosferę kłótni i niesnasek i kolejny raz ją pani wywołuje, a ja nie zamierzam dać się ściągać do pani poziomu i dłużej w tym uczestniczyć.
Ps. Mariuszu14, poprawne zdanie brzmiało by
;,,zasypiała noc z twoim uśmiechem,,Grin bez ,,z,, mogło by być 100 wariantów np ,,zasypywałeś noc twoim uśmiechem, usypiałeś noc twoim uśmiechem, budziłeś noc twoim uśmiechem, ale nie ,,zasypiała noc twoim uśmiechem,, tu musi być ,,z,, tak na marginesie ukłony dla wszystkich adiustatorów w krajuWink
#25 Sekret

dnia sierpień 15 2017 11:39:29
Herpes, wyjdź spod mojego wiersza Brawa za występ, nikt o bisy Cię nie prosi, niezauważyłaś że nikt z Tobą już nie konwersuje?????????Trzeba Ci to napisać??????????
#26 Herpes

dnia sierpień 15 2017 15:46:38
Rotfl
#27 Herpes

dnia sierpień 15 2017 15:51:48
Sekret ale coś Ty za persona żeby tak rozkazywac ludziom gdzie maja wchodzić a gdzie nie?
Poza tym tym pani ,,nikt,, Ty wciąż konwersujesz,bo tak siebie nazwalas,mimo iż ja od dawna sobie tego nie życzę
wyluzuj kobieto,bo to nikogo juz nie bawi i robi się chore.
#28 buziaczek177

dnia sierpień 15 2017 21:46:10
Powiem tak poezja jest była i będzie kawałkiem,cząstką,okruszkiem czymś nadprzyrodzonym.Daje możliwość by przenieść się do świata gdzie słowa wyznaczają wschody i zachody słońca nadają życiu rytm.Nie będę pisać obszernych epopei na temat wiersza ma jak każdy coś w sobie wzbudza dyskusje i emocje a o to chodzi..
#29 WIKTOR BULSKI

dnia sierpień 15 2017 23:45:57
Patrz śmiało jak falę - okrętu tnie dziób.
Czyść pokład, wiąż lin grube końce,
szyj żagle... nie będzie daremnym twój trud:
wilkiem (morskim) bądź swym obrońcą.

Neptun ceni pokorę, odwagę i śpiew.
Przezorność i przygotowanie.
Stań załogą, gdy morze okaże swój gniew
i rozpuści kipiące bałwany.

Z(a)wiąż linę, ster trzymaj, i-znów zwijaj żagle
pamiętaj z nauki bosmana:
jak burza - nadeszła tak może też nagle
wiatr zelżeć, wyciszyć się fala.

...

W oddali zostało me miasto i brzeg,
z dziewczyną w pamięci rozstanie.
A tutaj jest morze: z załogą nasz śpiew
- (i) wieczorne rozmowy z bosmanem.To tyle kom. dla wyciszenia fali. Nie dzisiaj, ale... jeszcze wrocę.
Pozdrawiam wszystkich uczestnikow dyskusji, wszystkich Czytelnikow, a szczególnie gorąco - tego wśród nas, ktory jest nieobecny - Mariusza:Wink
#30 Malgorzata

dnia wrzesień 17 2017 18:40:56
Basiu, Basiu, cudowna Basiu...
#31 Sekret

dnia wrzesień 18 2017 16:05:38
Dziękuję Małgosiu, pozdrawiam Smile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Taniec jaskółek
Dojrzała
Deszczowy poranek
Zmarszczki na wodzie
Kusiciel
Jestem więc jestem
Zapach mirabelki
Bajka o żabieniu z B...
To serce?
Nicość
Baranek
Dzikość serca
Kolory
Zielone morze
Ty jesteś
Okruszynka
Piątek w pracy
Stacja "Szalonych Ka...
Niestrudzona
Wiosna
Słowa
Awers i rewers
Litości
Bywa
Z nadzieją.
Krzyk
Nicość
W szczelinie
Śmierć nadejdzie sama
Samotność w tłumie
A jednak miłość
bez komentarza
Łzy
Lekkość namalowana
Lim-erotyki
Duch
Szept
Uspokojenie
Wierzę...
Mieścina nad Bugiem
Jaskółka
Chwilo trwaj
Widzę anioła
Usta
PSEŁDO BABCIA
OGONEK
KOGUCIK
STONKA
AMOR
CHŁOPIEC SAMEGO PIEKŁA