Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Nadzieja » Syrena

Syrena

Była syreną - bez czasu, bez ego;
wtulona w macierz, pulsowała w morzu.
Niesiona z nurtem ku powierzchni ziemi,
śpiewała z falą tworząc z nią dwunutę.

Wtem sygnał światła wplątał się w głębiny
i przeciął koło bezkresnego trwania.
Połaskotał jej ciało obietnicą
ciepła, dotyku podobnych jej istnień.

Zadrżała, podwodny świat zawirował;
wciśnięta w tunel runęła w nieznane.
Po drugiej stronie miała spotkać siebie,
już dwunogą... i spragnioną czułości.

Małgorzata Czartoszewska

Komentarze

 1. Sekret
  dnia wrzesień 18 2017 16:29:18

  Niespełnienie ma ogromny wpływ na decyzje, i choćby coś wewnątrz rozdzierało częstokroć podejmujemy ryzyko a czy warto?...czas pokaże, lubię te klimaty Małgosiu

 2. Herpes
  dnia wrzesień 18 2017 22:46:51

  Małgosiu,najbardziej lubię w twojej twórczości to,że czytając twoje wiersze wciągają mnie one bez reszty,cała jestem w tym, o czym piszesz.
  Pamiętam twoj wiersz,,Milczenie,, do którego wracałam,wracałam i wciąż odkrywalam w nim coś nowego,inną ulotność,której jeszcze przed chwilą nie widzialam...poezja ma tak wlasnie skupiać,wciagać,by przez czas czytania,nie istniało nic ...poza...nią.
  Za ten szczególny dar, bardzo ci dziękuje.

 3. Malgorzata
  dnia wrzesień 19 2017 14:03:24

  Dziękuję Wam bardzo, zwłaszcza, że to jest mój powrót po wielu miesiącach "chodzenia nogami po ziemi". Zawsze jest pewien niepokój...

 4. Mariusz14
  dnia wrzesień 22 2017 05:01:28

  bardzo ładnie to wygląda, jednak rytmika łamie się w trzech wersach (7, 9, 12). Do warstwy treściowej nie mam zarzutu. Zalecałbym dopracowywanie utworu przed dodaniem, ponieważ szybkie decyzje akceptacji zaciemniają nam obraz warsztatu. Pewne rzeczy z takim nerwem można wyeliminować.

  Pozdrawiam. Smile

 5. Malgorzata
  dnia wrzesień 22 2017 19:56:08

  Cześć, Mariuszu

  Jak właściwie rozumieć zaburzenie rytmiki? We wszystkich wersach jest po 11 sylab. Oczywiście, mogłabym dodać w tych trzech miejscach jeszcze coś, żeby stworzyć większą płynność. Co TY na to?
  Dziękuje za zainteresowanie.
  Małgosia

 6. Sekret
  dnia wrzesień 22 2017 21:37:05

  Małgosiu, w każdym wersie masz po 11 zgłosek czyli pod tym względem gra jednakże w tych 3 wersach które Mariusz wymienił akcent pada inaczej niż w pozostałych więc spróbuj tak to rozłożyć by prócz równej ilości zgłosek akcent padał w tych samych miejscach a pomijając technikę klimat dla mnie jest piękny

 7. Mariusz14
  dnia wrzesień 24 2017 03:55:38

  Basia - Sekret wyjaśniła o co chodzi. Smile Problem tkwi po prostu w średniówce, która w tych trzech wersach zaburza rytm. Smile

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!