Wiersze,wierszyki i opowiadania!

Nawigacja

Ankieta

Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele

Aktualnie online

-> Gości online: 54

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 3,122
-> Najnowszy użytkownik: wladcametafor

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Jaskółka

Jaskółka zapowiada twój powrót
kurczowo trzyma się muru.

Nieśmiały poranek rumieni się na wschodzie.
Drzewa-nieprzychylni świadkowie
przeczesują wiatrem włosy.

Budzące się miasto przeciera oczy.

Nie mogę już tutaj żyć,
tu dzień przychodzi tylko na chwilę,
jest krótkim przerywnikiem,
przypomnieniem tego co boli.

-Jaskółko? Latasz?
-Nie,marzę...

Rozczochrany świat patrzy na mnie zielonymi
oczami...Herpes 24-02-2018Komentarze

#1 | Jaaga dnia luty 27 2018 23:42:08
Przepraszam, że nie skomentuję wiersza ale nie znam się jeszcze.
Od dwóch tygodni dopiero próbuję pisać i chętnie się dowiem co powoduje, że wiersze są kiepskie.
Szkoda, że nie doczekałam się komentarza pod tekstem a opinie poznałam dopiero tutaj, niemniej jednak rada bym była poznać przyczynę kiepskości.
Pozdrawiam
#2 | Edit dnia marzec 03 2018 09:19:06
Ciekawy wiersz zatrzymał treścią SmileŚwietna puenta Smile
#3 | Herpes dnia marzec 03 2018 10:47:36
Dziękuję Edit bardzo za podobanie,z ust osoby tak świetnie piszącej i znającej się na poezji to bardzo wiele dla mnie znaczy. Dziękuję.Wink
#4 | Resor dnia marzec 03 2018 10:51:46
Herpes i Mariusz - proszę o dalszą rozmowę na ten temat w prywatnych wiadomościach . Inaczej będzie ban dla obu.

Wyjaśnienia przysłałem wam w prywatnych wiadomościach Smile

Najważniejsze postanowienia:

1. Komentarze dotyczące poszczególnych wierszy, muszą umieszczane pod tymi właśnie wierszami, a nie pod innymi.

2. Przypominam punkt regulaminu wierszyka:
26. Pod wierszami się tylko wypowiadamy na temat wierszy ,inne dyskusje prowadzimy w prywatnych wiadomościach lub z danym zagadnieniem piszemy do administratora.


Jeśli, ktoś zastanawia się nad dołączeniem do naszego portalu z powodu jakiegoś innego użytkownika (jednego lub więcej), to może go zablokować - tu jest dostępny system blokad: http://www.wiersz...post_49599
#5 | WIKTOR BULSKI dnia marzec 07 2018 18:32:47
Interesujący wiersz, ktory - chcąc - nie chcąc - mimo woli funkcjonuje we mnie dwutorowo. To taka moja aberacja. Mam jednak nadzieje, że ten rozczochrany światnie jest naszym Portalem.
Troszkę brzmi to dla mnie jak Miłosz w Warszawie - po Powstaniu, a puenta - swietna.
Pozdrawiam serdecznieSmile
#6 | Herpes dnia marzec 08 2018 17:39:48
Dziękuje Wiktorze za zatrzymanie nad moim wierszem.
Szkoda,że nie wyjaśniłeś tego ,,dwutorowo,, bo nijak nie umiem się odnieść,więc odpowiem na to co zrozumiałam,ale wcześniej powiem,że strasznie cię tu brakuje,twoich wierszy, komentarzy i najbardziej się cieszę,że ,,zaglądnąłeś,, i mam nadzieję, że nie tylko na chwilę?
Rozczochrany świat,to mój świat,zapewniam,że nie wierszek,jeszcze tak nie mam by portal stanowił treść życia,...jest odskocznią, no ale bez przesadyGrin
Miłosza poezji przyznam się,że nie znam,poza tą,która była obowiązkowo w szkole.Lubię twoje spojrzenie i spostrzeżenia, więc jeśli zechcesz, napisz, w czym mój wiersz przywołuje ci na myśl akurat tego poetę,będę zobowiązana i z pewnością będzie to nowe doświadczenie...chociaż gdzie mnie do tak wielkiej poezji? Nie mniej dziękuję...
I powtórzę się znów,wybacz,cieszę się,że choć na chwilkę dałeś znak życia...
Dziękuję ci za komentarz raz jeszcze.
Pozdrawiam serdecznie równieżWink
#7 | WIKTOR BULSKI dnia marzec 08 2018 23:34:52
Herpesko! - moja wypowiedz bedze trochę chaotyczna, a o Miloszu - w oparciu o pamięc tylko mojej lektury sprzed 35 lat. Jest klimar rumowiskawarszawskiej starówki z podkreśloną - zburzoną Katedrą Św. jana, On - klęczy (tak to widzę) i grzegbie w gruzach. i Mowi jakoś tak"nie mogę zyc w tym kraju, gzie stopa potrąca o kości niepogrzebane najbliższych, nie mogę żyć - skoro piecioro rąk chwyta za moje pióro i każe mi pisać - o nich. - dzieje ich życia i śmierci". Nie wiem już na ile bliskie to Miloszowi, ale tak to funkcjonuje w mojej pamęci.Wiejm jeszcze, ze wiatr od Wisły (od wschodu) rozwiewał czerwony pyl rumowiska. Z takim wspomnieniem mojej lektury kojarzy mi sie caly twój wiersz, tym bardziej, ze - może wbrew Tobie - w mojej jązni jas kołka odpowada na pytanie Czy jest już w locie - slowami"nie! - marże i marznę". Swoje dopowiedzenie usprawidliwiam calością wiersza, a ttakże tym, ze trwa ona - przed świtem - uczepiona kurczowo muru.
Dwutorowość odbioru polegala na odbiorze uniwersalnym, w ktorym oczekujesz wschodu jutrzenki czy nowego myślenia. Drugie - kameralne rozumienie wynika z tego, ze - jak dzdzu kania - być może czekasz , że nowe trędy i prądy - zwitają także na samym Portalu. Być może - trwasz na przyczułku - uczepiona jak jaskólka jakiejś ściany - i - marzniesz.
Pozdrawiam jescze razSmile
#8 | WIKTOR BULSKI dnia marzec 09 2018 10:44:27
W Twój wiersz - ja przynajmniej - wchodzę dość wolno. Nie umiem w całość wkleić dwóch ostatnich wesetów drugiej zwrotki.
#9 | Herpes dnia marzec 09 2018 19:17:00
Jeszcze raz dziękuję Wiktorze za zatrzymanie.
Wiersz jest bardzo osobisty i zapewniam,że nie ma w nim o portalu ani jednej literki odniesienia.Nie czekam na nowe na wierszku...ale odniosę się do tego co piszesz,byłoby nudno, gdyby wszyscy nagle pisali podobnie i w jednym stylu,wiesz,to jak z nutella, w nadmiarze i ona zemdli.Grin
Piękne są również odniesienia do Miłosza, jednak w swoim malutkim pisaniu,nie sięgam aż po tak rozległe tematy...raczej po to co we mnie,tu i teraz.
Bardzo się cieszę jednak,że wiersz zastanawia cię i powracasz,to najpiękniejsza nagroda.
Pozdrawiam gorąco

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Wygenerowano w sekund: 0.08
25,431,591 unikalne wizyty