Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Nawigacja

Artykuły » Wspomnienia » tata

tata

dzień jak co dzień
wraca po nocy
za(nim) się obejrzę
już go nie ma


http://youtu.be/jS2C6Xo9Ot8

Komentarze

 1. komisarz
  dnia luty 29 2012 12:25:39

  Oj nie pospieszyłeś się z komentarzem. Przecież tam jest tak dużo. Nie sugeruj się tytułem, mogłoby go nie być.
  Pod wierszem wrzuciłem zły odnośnik, poprawiam się, niech będzie wskazówką:
  http://www.youtube.com/watch?v=jS2C6Xo9Ot8&feature=youtu.be

 2. Sekret
  dnia luty 29 2012 13:43:56

  SmileGrinGrinGrinGrin, wiele razy mi zarzucano że wykładam kawę na ławę, ze to nie fer wobec czytelnika bo czytelnik jest mądry i wiele potrafiSmile hmmm jednak tu mam wrazenie że za dużo wymagasz od czytelnika, podałeś skrawek i mam wrażenie ze to czytelnik musi odwalić całą robotę GrinGrinGrinGrin ale to tylko moje zdanie, są zapewne tu tacy co będą zachwyceni, a jeśli będą tzn. ze wiersz spełnił swoją rolęSmileaaaaaaaaa i masz dobry gust jeśli chodzi o muzę Smile gratki Smile

 3. komisarz
  dnia luty 29 2012 15:38:49

  O mój Boże, faktycznie to strasznie skomplikowane Grin. Po czym wnioskujesz jaki jest mój gust muzyczny? Po linku, który wstawiłem? Znalazłem taką piosenkę , której tekst można zinterpretować jak tą miniaturę. Heavy, owszem lubię, choc w innym wykonaniu.

 4. komisarz
  dnia luty 29 2012 18:17:51

  Nie będę Cię na siłę zmuszał do myślenia nad układem wiersza i co w nim zamknąłem, choć nie powiem, że chciałbym to usłyszeć.

 5. anusia321
  dnia luty 29 2012 18:59:08

  Gdyby nie ten tytuł powiedziałabym że jest to banalne Ukryłeś tu tęsknotę za ojcem jeśli dobrze rozumiem
  Pracuje całe dnie i choć wraca na noc to nigdy go nie ma
  Czy dobrze odczytałam tekst ?Grin

 6. komisarz
  dnia luty 29 2012 19:53:19

  Anusia - pierwszą warstwa faktycznie banalna o ojcu, na którego się wiecznie czeka. Chociaż nie o moim - ja się już niestety doczekam. To wiersz o utraconych chwilach, o smutku i o tym, że dzień ma to do siebie, że przychodzi po nocy. Jest czas na noc na chwile zadumy i smutku, jest czas na dzień, z którego trzeba korzystać. Wiersz to nie tylko warstwa pięknych, wymyślnych słów idących za modą, wiersz to jest to co jest w nim ukryte.

 7. hrabina
  dnia luty 29 2012 20:32:10

  patrz i o ojcu i o dniu samym w sobie, zabawa słowem
  dwojako rozumiany i przesłanie podwójne. dobrze i pomysłowoSmile

 8. Menkas
  dnia luty 29 2012 22:54:43

  tararararararatamatamatamtam. Interpretuj ile wlezie . Np. Napiszę "żabka" i ktoś pomyśli o brzydkiej żabce, ktoś o ładnej ... Jeszcze inny ktoś powie że to o matce naturze która jako niewinna żabka musi cierpieć przez nasze złe postrzeganie jej zielonego lecz jakże pięknego życia.

 9. gem
  dnia marzec 01 2012 02:06:20

  komisarz-nic nie napisałeś, wypiąłeś na nas tyłek i jeszcze pokpiwasz, jak to wszystko można uzasadnić.Shock

 10. komisarz
  dnia marzec 01 2012 07:53:47

  Słuchajcie, każdy widzi tyle na ile pozwala mu wzrok, przepraszam wyobraźnia Wink

 11. Sekret
  dnia marzec 01 2012 09:30:51

  moim zdaniem nie chodzi o to ile ja widzę, bo nie miewam z tym problemów ale też z tym co autor chciał pokazaćSmile jeżeli napiszę /u/twór który w treści będzie miał jedno słowo a tytuł będzie brzmiał;

  W kolorze czerwieni

  spóźniony


  wiesz ile interpretacji można tu zastosować?
  bo to może być tramwaj autobus który mógł wieżć do pracy na randkę do domu a jeśli wiózł do pracy to szef nas ochrzani a jeśli na randkę to czy dziewczyna poczeka czy wybaczy, a jeśli do domu to znów cała masa przyczynowo skutkowa, równie dobrze to może być spóźniony okres, może to schorzenie a może ciąża , ciekawe czy chciana czy niechciana, czy poród pojedynczy czy mnogi czy ojciec zwinie manatki jak sie dowie o ciąży, a może to zwyczajnie spóźniona miłość w jesieni życia. I mogłabym dyskutować jak wiele treści przekazałam w takim /u/tworku, a prawda jest taka jak gem napisał, zgadzam sie z gemem nie w 100% ale w 200 % , uważam że czytelnik przychodzi skonsumować gotowe ekstra przyrządzone danie a nie zakasać rękawy i wyręczać kucharza Smileszczerze przyznaję iż nie mam zwyczaju dyskutować za wiele w komentarzach, dla mnie to po prostu za mało, ale przyznam uczciwie jeśli razi Cię mój komentarz to nie będę się więcej narzucaćSmile pozdrawiam

 12. komisarz
  dnia marzec 02 2012 08:38:47

  Myślę, że warto zostawić już ten temat w spokoju, bo nie jesteśmy w stanie przekonać żadnej ze stron dyskusji do swoich racji.
  A propos racji, to już poza tematem i dyskusją z nim związaną tak mi się przypomniała satyra, która urodziła mi się przed rokiem:

  paradoks kłamcy

  Prawda nie jest taka jak nam się wydaje,
  każdy ją zna myśląc, że się sprzedaje.

  Racja,
  to prawda,
  tylko tak się ubrała.
  W paradoksach wygląda inaczej

 13. Spoks
  dnia marzec 03 2012 19:50:10

  Nic w tym nowego, wyjątkowego ani też ciekawego~!
  Tak to jużjest i w życiu bywa i nawet ten tytuł ani komentarz tego nie zmieni. Wink
  Również, o ile wiem, to dzień nadchodzi ew. nastaje po nocy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!